Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kamzíci, diváci nechápu, čo sa s vami deje!

Sportnet|Publikované 28. sep 2006 o 00:00

Poprad - Bieda, kríza, obrovské trápenie. Ťažko inými slovami nazvať "výkon" popradských hokejistov v utorňajšom extraligovom zápase na domácom ľade

proti Zvolenu. Kamzíci pôsobili na hracej ploche počas celých 60 minút dezorientovaným dojmom, viazla im akákoľvek súhra i prihrávky.

Po stretnutí bolo v kabíne hrobové ticho, všetci hráči len dumky sedeli na svojich miestach a nechápavo hľadeli do zeme. Slabučký výkon celého družstva si určite uvedomovali všetci aktéri a tak nečudo, že do reči nebolo nikomu. Na ceste zo šatne do posilňovne sme oslovili jedného z novicov v popradskom tíme Vladimíra Kubusa (na snímke počas letnej prípravy). "Prvá tretina bola dosť ťažká. Bolo veľa vylúčení a pomaly sme sa rozbiehali, lebo sme hrali prakticky iba na dve päťky, keďže boli samé presilovky a oslabenia a ťažko sa dostávalo do tempa. Zvolen je dobrý tím, aj keď sa tiež hľadá. Škoda však, že sa chytil práve na nás," smutne uviedol V. Kubus, ktorý pri absenciách útočníkov Majeského a Jabrockého nastúpil od začiatku stretnutia v tretej formácii so Štolcom a Chrenkom. Po zredukovaní zostavy na tri lajny hral v poslednej tretine s Chrenkom a Halajom.

"Dlho sme sa natrápili na úvodný gól, ale vzápätí sme súperovi umožnili rýchlo otočiť výsledok. Keď sa nám potom podarilo v poslednej časti vyrovnať, hneď z ďalšieho striedania sme opäť inkasovali," sklamane konštatoval V. Kubus, ktorý si spoluprácu v novovytvorenom útoku s Halajom a Chrenkom po zápase pochvaľoval. "Hralo sa mi s nimi dobre, škoda len, že sme nedali viac ako jeden gól. Všetci sme mali šance, aj ja som mal dve tutovky, Tomáš Chrenko ich mal ešte viac," sebakriticky zdôraznil V. Kubus, ktorý proti Zvolenu v extralige nastúpil vôbec po prvýkrát.

Zajtra sa Popradčania predstavia na ľade rozbehnutého Trenčína, a ak chcú pomýšľať na dobrý výsledok, ostatný výkon z domáceho ľadu nemôžu zopakovať. "V Trenčíne musíme jednoznačne získať tri body a potom v sérii troch domácich zápasoch zahrať predovšetkým pre divákov, lebo aj v tomto súboji sme videli, že sú dosť sklamaní. Takto sa hokej hrať nedá, všetci musíme zabrať," odhodlane naznačil V. Kubus, ktorého sme sa opýtali, či je ozaj reálne pomýšľať na ľade Dukly na plný bodový zisk. "Každý zápas sa dá vyhrať, či je to Slovan, Zvolen alebo Trenčín. Všetci súperi sú zdolateľní a každé stretnutie je iné, takže my musíme v najbližšom súboji získať tri body," prízvukoval V. Kubus.

Súvisiace články