Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Kamzíci "darovali" postup vojakom

Sportnet|Publikované 26. jan 2009 o 00:00

Smoliarsky návrat do Popradu má za sebou útočník Roman Stantien. Po najtesnejšej piatkovej prehre v Bratislave (3:2) podľahli kamzíci rovnakým

výsledkom aj včera na domácom ľade Trenčínu, čím vojakom dopomohli k postupu do prvej šestky.

POPRAD. Stretnutie pritom mali na plný bodový zisk rozbehnuté Podtatranci, ktorí po prvej tretine vyhrávali o dva góly. Potom však nepochopiteľne poľavili a napokon vyšli s prázdnymi rukami.

"Vedeli sme, že ani za stavu 2:0 to nemáme vyhrané. Súper začal puky nahadzovať, dokorčuľovával si ich, z čoho pramenili jeho šance. Pri niektorých vyhodených pukoch sme zaváhali a z toho sme potom inkasovali," povedal nám R. Stantien, ktorý si svoj návrat do Popradu určite predstavoval inak. "Mrzí to o to viac, že hra nebola až taká zlá, no napriek tomu sme dvakrát najtesnejším výsledkom prehrali. Mohli sme bodovať teraz i na Slovane, naše minichyby však rozhodli," poznamenal matador, ktorý prišiel do Popradu zo Žiliny, kde opačným smerom putoval Erik Piatak.

Zoznamuje sa so spoluhráčmi

Romana tréneri zaradili do druhej formácie s Bartánusom a Lukáčom. "Rozkukávam sa, zvykám si na chalanov i oni na mňa. Je to všetko za pochodu, hokej je taký. Nedá sa na nič vyhovárať, musíme sa pozrieť každý na seba, či urobil všetko, čo mohol. Pekný hokej to už asi nebude, bude to o vôli a nasadení," zdôraznil R. Stantien, ktorý potvrdil, že momentálna situácia v Poprade je podobná ako v Žiline. "Vedel som, že idem zhruba na to isté, v Žiline sa to už ale vydržať nedalo, takže niečo sa stať muselo. V Poprade je veľa mladých chlapcov, ktorých ešte ani poriadne nepoznám. Z tých starších poznám Arne Krotáka, Igora Rataja, pár tých, proti ktorým som hral," ozrejmil popradský navrátilec.

Boj o každý bod

Nadstavbovú skupinu o 7. - 13. miesto začínajú kamzíci už zajtra domácim súbojom práve so Žilinou. "Musíme ísť zápas od zápasu, je ich tam ešte veľa. Ťažko to predpovedať, stať sa môže všeličo. To, že najbližšie hráme práve proti Žiline, neberiem nijako špeciálne, tri body sú stále tri body. Zápas pre mňa bude mať trošku iný náboj, ale až tak to nevnímam," dodal R. Stantien.

Súvisiace články