Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

"Kamzíci" bez Kožucha i Pavlička, Škovira otázny

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 22:00

Poprad - Zatiaľ čo v úvodnej šestine základnej časti extraligy získali popradskí hokejisti len deväť bodov, v piatich zápasoch druhej šestiny už

nazbierali úctyhodných štrnásť.

Piate víťazstvo v rade (jedno po predĺžení, pozn. redakcie) zaknihovali v nedeľu na skalickom ľade, kde zvíťazili 3:1. "Všetci sme počítali s presne takým vývojom zápasu. Skalica po výmene trénera a niektorých hráčov hrala v tomto zložení prvýkrát na domácom ľade a predpokladali sme, že domáci budú aktívni, že budú dobre korčuľovať a to sa do bodky splnilo. Hostitelia išli do vedenia počas presilovej hry, kde sme mali trochu smolu, keď Bambúch zlomil hokejku a tak sme boli prakticky iba o trojici. Dôležitým momentom bolo, že sa nám o dve-tri minúty pri našej presilovke podarilo vyrovnať. V tretej tretine sme sa zamerali na prehusťovanie stredného pásma, pozornú obranu a domáci sa hrnuli viac dopredu ako my. Počkali sme si na to a z každého protiútoku sme mali nejakú šancu, aj keď ich nebolo veľa. Sme veľmi spokojní, pretože po predchádzajúcich ťažkých zápasoch bolo aj toto náročné stretnutie," analyzoval asistent popradského trénera Vladimír Klinga (na snímke), ktorého potešilo, že jeho zverencom to pomaly začína sypať aj počas presilových hier. Gól obrancu Michala Segľu po prihrávke od Cipulisa patril skutočne k učebnicovým.

"V úvode ligy sme hrali presilovky akoby na počet prihrávok a boli sme málo aktívni v početnosti streľby. Preto sme sa v ostatných zápasoch zamerali najmä na to, že sa snažíme čo najviac strieľať. Vtedy súper na ľade ináč reaguje a potom vyjde aj taký signál, aký sa nám podaril v Skalici," ozrejmil V. Klinga.

V popradskej bránke dostal po prvýkrát v sezóne od začiatku stretnutia (predtým odchytal dve tretiny v Bratislave a jednu v piatok proti Košiciam, pozn. redakcie) príležitosť Radovan Hurajt a svojím výkonom trénerov i spoluhráčov určite potešil. "Určite sme spokojní, Rado odchytal dobre už poslednú tretinu proti Košiciam a to potvrdil aj v Skalici. Bol oporou mužstva a vyriešil veľa ošemetných situácií. Určite nastúpi aj v najbližšom zápase, lebo "koža" odchytal už v Žiline stretnutie s teplotou a v zápase s Košicami bol na odpadnutie," poznamenal popradský asistent.

Včera sa bol s mužstvom v kabíne rozlúčiť Ľuboš Bartečko, ktorý dnes odlieta do Švédska. Pod Tatrami si uvedomujú, že bojovník jeho typu bude mužstvu veľmi chýbať. "Ľubo bol veľkým prínosom nielen ako hráč, ale taktiež ako osobnosť v mužstve, lebo kladne vplýval na chlapcov. I keď sa mu strelecky až tak nedarilo, bol ťahúňom a na ľade urobil kvantum čiernej roboty, ktorú si nevieme vynachváliť," pripomenul V. Klinga.

Do popradskej zostavy by sa mal už čoskoro vrátiť Slavomír Pavličko, ktorý pre pretrvávajúce problémy s chrbtom doposiaľ odohral len tri zápasy. "Slavo už začal s ľahkým tréningom a jeho zdravotný stav sa zlepšuje. Nechceme ale nič uponáhľať, aj keď on by najradšej skočil na ľad už proti Nitre. Mal však veľký tréningový výpadok a preto nechceme, aby išiel do maximálnej záťaže a riskoval obnovenie zranenia," naznačil V. Klinga, ktorý verí, že v dnešnom domácom zápase proti Nitre nastúpi v Skalici pre zranenie absentujúci najproduktívnejší hráč ŠKP Škovira.

Najbližšie tri duely odohrajú "kamzíci" proti súperom (Nitra, Zvolen, Trenčín), s ktorými v úvodných vzájomných zápasoch sezóny prehrali. Majú im teda čo oplácať. "S kolegom sa až tak ďaleko nepozeráme. Sústredíme sa na najbližší zápas a Nitra i napriek posledným prehrám hrá dobre a určite nás znovu nečaká ľahký súper. Veríme však, že budeme pokračovať vo svojej hre z ostatných duelov a budeme hrať tak, aby sme zvíťazili," dodal V. Klinga.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. R. Krajči (Žilina)149817

2. M. Uram (Slovan)148917

3. M. Škovira (Poprad)1371017

4. T. Melichárek (Trenčín)147916

5. M. Beran (Martin)148715

6. Ľ. Kolník (Nitra)147815

7. A. Podstavek (Martin)1451015

8. Ľ. Hurtaj (Slovan)149514

9. A. Kroták (Poprad)128614

10. M. Hujsa (Slovan)136814

12. M. Lažo (Košice)149413

15. G. Špilár (Košice)146511

18. J. Kmiť (Košice)144711

21. J. Halaj (Poprad)144610

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.