Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kamilu Kažimírovú zaradenie do základnej zostavy prekvapilo

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice nastúpili v sobotňajšom dueli proti AGM COGEN Banská Bystrica (77:50) so zmenami v základnej zostave.

Jedna z nich sa týkala aj podkošových hráčok, keď namiesto Garčárovej sa v základe objavila Kamila Kažimírová.

"Bola som prekvapená, že ma tréner postavil do základnej päťky, ale počas predzápasovej rozcvičky som sa s tým vysporiadala. Hralo sa mi celkom dobre, v útoku i v obrane," povedala nám po stretnutí K. Kažimírová. Bystričanky v Košiciach potvrdili svoje nelichotivé postavenie na chvoste tabuľky a veľa basketbalového umenia nepredviedli. Domáce dosiahli víťazstvo o 27 bodov bez väčších ťažkostí. "Určite. AGM nemá také skúsené hráčky, ako náš tím. Ich kvalita na našu stačiť nemohla." Podceniť súperky si však Delta napriek jasnej pozícii favorita nemohla dovoliť, varovaním v tomto smere pre nich bola prehra v 3. kole v Poprade. "Áno, dôležité bolo, že sme začali s plným nasadením, upozorňovali nás na to aj tréneri."

Kažimírová dostala šancu zahrať si dvanásť minút aj v stredajšom súboji Európskeho pohára FIBA proti Dinamu Moskva. "Dinamo bolo z úplne iného súdka. Je to skúsené európske družstvo, na začiatku zápasu sme sa zľakli a súperky si vytvorili náskok. Potom sme ho síce zmenšili, ale stretnutie sme už nevyhrali." Pre 19-ročnú hráčku bez európskych skúseností boli podkošové súboje s dvoma vysokánskymi americkými pivotkami v drese Dinama veľkou školou. "Bola som so svojim výkonom celkom spokojná, najmä v obrannej časti. V útoku bolo pre mňa veľmi ťažké presadiť sa a príliš sa mi to nepodarilo. Výškovú a silovú prevahu súperiek som sa snažila eliminovať bojovnosťou."

Konkurencia medzi podkošovými hráčkami Delty sa po príchode Škvarekovej podstatne zvýšila. V základnej zostave zvyšajne s kapitánkou tímu nastupuje Veronika Garčárová, dosť príležitostí dostáva aj Viera Libičová. Kamiula Kažimírová je z tohto kvarteta najmenej skúsená, a tak na svoju príležitosť musí trpezlivo čakať. "Myslím, že moje príležitosti ešte prídu. Šance, ktoré dostávam teraz, musím využiť naplno. To, že som v jednom tíme s takými kvalitnými hráčkami, mi po kvalitatívnej stránke určite pomáha," dodala mladá basketbalistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.