Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Kamery potvrdili víťazný gól Bardejovskej Novej Vsi

Sportnet|Publikované 23. okt 2012 o 22:00

Ešte v 13. kole regionálnej IV. ligy vo futbale 14. októbra Bardejovská Nová Ves vyhrala nad FK Stropkov 1:0 gólom zo 73. min. z pokutového kopu. Výsledok musela potvrdiť Komisia rozhodcov VsFZ v Košiciach.

Ešte v 13. kole regionálnej IV. ligy vo futbale 14. októbra Bardejovská Nová Ves vyhrala nad FK Stropkov 1:0 gólom zo 73. min. z pokutového kopu. Rivalita oboch miest je už tradičná, priebeh naznačoval, že ide o prestíž. Po spomínanom stretnutí výsledok musela potvrdiť Komisia rozhodcov VsFZ v Košiciach.

BARDEJOV. Po stretnutí tréner Stropkova Ľubomír Reiter pre náš denník okrem iného povedal: „Len škoda, že to pokazil rozhodca vymyslenou penaltou.”

FK Stropkov podal protest, ktorý riešili 18. 10. a výsledok KR VsFZ znie: Na základe sťažnosti zhliadla video zo stretnutia a považuje sťažnosť za neopodstatnenú.

Vedenie ŠK Milénium 2000 dalo pre Korzár stanovisko, v ktorom sa uvádza: „Považujeme za dosť nešťastné vyjadrenie trénera Stropkova po stretnutí, ktorý pokutový kop označil za vymyslený rozhodcom. Tieto slová poškodili náš klub na verejnosti, no my nepotrebujeme takéto jedenástky, hráme fair-play a čakáme to od každého. Tréner bol od kritického momentu najmenej 80 metrov, ale záznamy z dvoch kamier (klubová pre VsFZ a Bardejovská televízia) potvrdili pravdivosť rozhodnutia arbitra Ondrášeka. Keďže sa úradné správy VsFZ nezverejňujú v Korzári, považujeme za potrebné o tom informovať verejnosť, a tak poukázať na spravodlivý výsledok.”

V nedeľu ďalšie derby

V 14. kole Bardejovská Nová Ves remizovala na trávniku Spišského Podhradia 1:1. Počas stretnutia si museli vypočuť aj poznámky o vymyslených penaltách.

Tréner František Šott bol so svojimi hráčmi pripravený: „Zo základu nám chýbali zranení Kozák, Drozda, Javorský a Luščák nastúpil len v koncovke. V zápase po tržnej rane na hlave odstúpil Liček a dohrávali sme bez vylúčeného Virgalu. Ten nešportovo reagoval na faul súpera, no najmä na skutočnosť, že domáci hráč ho ešte na dôvažok na zemi pristúpil. Zápas bol viac o sile, čo znásobovali najmä domáci, ktorým sa podarilo vyrovnať desať minút pred koncom po spornej situácii, čo sa týka ofsajdu. My sme mohli vyhrať po troch nájazdoch Havrilu i Knapa, či po dorážke Jančoška, ten netrafil prázdnu bránu.”

V nedeľu je ďalšie derby s Giraltovcami, ktoré Šott považuje za vrchol jesennej časti.

„Momentálne nemáme široký káder, no verím, že bude v poriadku Drozda, Javorský i Liček. Chýbať bude vykartovaný Pribitný a Virgala. Tešíme sa na zápas, mal by to byť šláger kola i jesennej časti súťaže. Tak ako v Podhradí i v tomto stretnutí sa spoliehame na vnútornú silu hráčov. ”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.