Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kamenský: Z ľahkého zápasu sme urobili drámu

Sportnet|Publikované 4. nov 2008 o 23:00

STRELIL DVA GÓLY A "VYROBIL" PENALTUZápas posledného kola jesennej časti bol pre Rožňavu dôležitý, ako ostatne každý na domácej pôde. Hoci herne

STRELIL DVA GÓLY A "VYROBIL" PENALTU

Zápas posledného kola jesennej časti bol pre Rožňavu dôležitý, ako ostatne každý na domácej pôde. Hoci herne predvádzali hráči na náročnom teréne priemerný výkon, prišli aj góly. Súper síce ešte dokázal vyrovnať, tentoraz však Rožňavčanov šťastie neopustilo a body zostali doma.

ROŽŇAVA. "Bol to náročný zápas, aj preto, že sme hrali slabo, bez pohybu a nasadenia. Dali sme prvý šťastný gól," začal skúsený útočník SP MFK Rožňava Jaroslav Kamenský, ktorý ten úvodný gól strelil. S jednogólovým náskokom išli Rožňavčania aj do šatne. No hneď v úvodu druhého dejstva mali výhodu penalty. Prenikajúceho Kamenského fauloval, možno aj zbytočne, brankár Maixner. "Možno to bola jeho chyba a ja by som loptu už nebol dobehol. No sme radi, že sa tak stalo," doplnil J. Kamenský.

Akoby sa nemohlo nič stať

Po Bulíkovej premenenej penalte sa zdalo, že zápas sa na náročnom blatistom teréne bude len dohrávať. No opak bol pravdou. Krompašania začali preberať iniciatívu a zrazu bolo vyrovnané. "Už si chlapci mysleli, že to príde samo, že je to vyhraný zápas. Pokračovalo sa v slabej hre ďalej. Vyhrali sme to so šťastím, ale rovnako sme mohli aj prehrať. Našťastie súper góly nedal a my sme dali," pokračoval J. Kamenský.

K víťazstvu prispel dvoma gólmi a "vyrobil" penaltu. Vracia sa forma? "Som rád, že to prišlo. Prakticky každý zápas si vypracujem zo tri šance a teraz to tam aj padlo. Teším sa tomu," priznal útočník. Príčiny slabej hry vidí vo viacerých veciach. "Jednak bol ťažký terén, ktorý väčšine našich hráčov nevyhovoval. Zároveň sme hrali bez nasadenia. Možno by sa malo viac trénovať, ako sa trénuje. Z ľahkého zápasu sme urobili drámu. Zbytočne," povedal J. Kamenský.

V predohrávke čaká v sobotu Rožňavu Kráľovský Chlmec. Na pôde súpera prehrali 1:3, no Kr. Chlmec tiež patrí v tejto sezóne k mužstvám, ktoré sa nevedia dostať ku dnu tabuľky. "Do zápasu ideme s jednoznačným cieľom vyhrať, nech máme trochu pokojnejšiu zimu a výhodnejší štart do jarnej časti," podotkol J. Kamenský.

Pohľad do tabuľky

SP MFK potrebovali zápas s Krompachmi vyhrať z viacerých dôvodov. Veľa napovie pohľad do tabuľky. Po predposlednom jesennom kole sa ich od hlavnej skupiny delilo sedem bodov. V prípade by si len "upevnili" pozíciu medzi poslednou štvoricou, v ktorej sú okrem Rožňavy ešte Kráľovský Chlmec, Žakarovce a Rudňany. Víťazstvo ich teraz posunulo o niečo vyššie a ak sa im podarí oplatiť prehru Kr. Chlmcu z prvého kola, budú môcť ísť do jarnej odvety vo veselšej nálade.

PETER PODOLINSKÝ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.