Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kamenné ozruty ho nadobro zničili

Sportnet|Publikované 12. aug 2008 o 22:00

Dva vrcholy v krátkom časovom slede absolvoval z východoslovenských orientačných bežcov i Michal Krajčík. Táto sezóna je pre neho mimoriadne

namáhavá, lebo ju absolvuje premiérovo ako senior. Člen Akademika TU Košice sa však s nástrahami prechodu od juniorov medzi mužov vyrovnal statočne.

KOŠICE. Prvou ostrou previerkou bol štart na majstrovstvách sveta v Olomouci.

Doplatil na zmätky

Na dlhej trati skončil borec, ktorý pred časom posilnil košický klub, na devätnástej pozícii v kvalifikácii. Na postup (do finále išli prví pätnásti) mu chýbalo dve a pol minúty. "Nemal som svoj deň, nedarilo sa mi, urobil som zopár chýb. Inak by som postúpil," vrátil sa k vystúpeniu Krajčík. Spätne si vyčítal zlý postup pri vyhľadávaní kontrol. Čo mu nevyšlo na tejto vzdialenosti, to dokázal na krátkej trati, kde vo finále obsadil 34. priečku. Bol spokojnejší, ale i tak to nebol excelentný výkon. "Spravil som dvojminútový kiks. Nebyť toho, mohol som dopadnúť oveľa lepšie." Zaváhal medzi mohutnými skaliskami, kde zazmätkovali aj skúsenejší borci. Z mapy sa ťažko dalo vyčítať, kde bude kontrola. "Bolo to akoby skalnaté mesto s ozrutnými balvanmi a tam to bolo treba nájsť." V podobnej lokalite orientátori nesúťažia často, ale zase počas výcvikových táborov si Slováci vyskúšali i takéto pasáže. Pre Michala to bola tretia účasť na MS. Vlani na Ukrajine dosiahol lepšie rezultáty, aj preto pri sumarizovaní zostalo miesto i na rozpaky.

Forma gradovala

Nedlho po tejto akcii ho čakal akademický svetový šampionát v Estónsku. Preňho to bol debut. Tradične toto podujatie má veľmi kvalitný priebeh, lebo rad orientátorov študuje na vysokej škole. "Bolo by naozaj lepšie, keby medzi takýmito zápoleniami zostalo viac priestoru na odpočinok a prípravu, ale my, pretekári, s tým nič nenarobíme," komentoval azda zbytočne nahustený kalendár slovenský reprezentant. Hoci štátny tréner Jozef Pollák tvrdil po MS na Morave, že jeho zverenec vzhľadom na vek sa bude zameriavať skôr na kratšie dištancie a šprint, predsa v Estónsku si lepšie počínal na dlhej trati (13.) ako na krátkej (42.). Na náročnom bažinatom podklade sa nevyhol pochybeniam a tie ho podrazili. Najväčšie sklamanie naši akademici zaznamenali v pretekoch štafiet (16.). "Začiatok sme nemali dobrý, a potom sa strata už nedala dohnať." M. Krajčík bežal na druhom úseku (prvý vyrazil M. Piják, ďalšie úseky mali na starosti O. Piják a Barták) a hoci sa posunul o niekoľko stupienkov, nestačilo to na prenikavejší výsledok. "I tak som mal však dojem, že som bol v lepšej pohode než v Olomouci, forma bola vyrovnanejšia," poznamenal východniar, ktorého čaká v nastávajúcom období ešte rad vystúpení. Doma i vonku a predstaví sa i na švédskom šampionáte, pretože hosťuje v jednom tunajšom klube.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.