Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Kalša vyhrala v Rožňave ako z ríše snov

Začal to. O prvé dva góly Kalše sa postaral Vladimír Horňák. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 22. sep 2014 o 00:00

Rožňavská séria prehier sa natiahla o tretí zápas. Tentoraz však už na domácej pôde, keď podľahla Kalši krutým výsledkom 0:5.ROŽŇAVA. Doterajšie výsledky vzájomných zápasov i priebeh aktuálneho ročníka naznačovali, že by sa body mohli deliť.

Nasvedčoval tomu aj polčasový výsledok 0:0. Aj keď sa domáci snažili, na disciplinovanú hru hostí recept nájsť nedokázali.

Po prestávke pohroma

Pohroma však prišli po prestávke. Kalša postupne päťkrát skórovala.

„Je to pre mňa prekvapenie a výsledok z ríše snov. Doposiaľ sme zlyhávali práve na zakončení. Vo viacerých zápasoch sme mali navrch, no chýbali nám góly. Čakal som ťažký zápas. Som rád, že chlapci dodržali to, čo sme si pred zápasom povedali. Postrážili sme si krídla a vyrážali do rýchlych protiútokov,“ tešil sa tréner Mladosti Kalša Róbert Žaludek.

Doteraz Kalši chýbali góly, teraz ich dali až päť. „Konečne sme to trafili. V zakončení netreba špekuľovať, len skúsiť. Do čoho sme kopli, išlo do brány. Rozhodujúci bol asi tretí gól. Boli sme už poučení z minulej sezóny, keď ani dvojgólový rozdiel nemusí stačiť na výhru,“ pokračoval R. Žaludek.

Kalša totiž v minulej sezóne viedla v Rožňave 2:0, no nakoniec z toho bola remíza 2:2. Čo teda rozhodlo? „Zakončenie a disciplína. To, ako sme bránili, no nielen v obrane. Krídla sa vracali, neotvárali sme priestor a protiútoky sme mali smrteľné. No vzhľadom na priebeh je však výsledok pre domácich až príliš krutý. Nehrali zle, no tretí gól ich psychicky položil,“ uviedol R. Žaludek.

„Polčas bol 0:0, ale bolo to len šťastie, lebo to, čo sme predviedli, nemalo veľa spoločné s futbalom. To, čo nás zdobilo predtým, sa stratilo, teraz to bol pravý opak. Kalša nás predčila vo všetkom. Dala do hry srdce a to rozhodlo. S takým prístupom, ako sme nastúpili, je to úplne zaslúžený výsledok,“ povedal tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

„Hoci sme druhý polčas začali dobre. Bolo to len v prvých piatich minútach. Potom sme dostali dva góly. Kalšu to postavilo na nohy, my sme išli psychicky dole.“

Naposledy prehrala Rožňava doma výsledkom 0:5 v apríli 2013 v zápase s Čaňou.

Súvisiace články