Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kalný: Bol to dobre zvládnutý povinný zápas

Sportnet|Publikované 2. dec 2013 o 23:00

Svidník uštedril Komárnu na jeho pôde extraligovú lekciu. Slávia zdolala nováčika hladko 3:0.

Svidník uštedril Komárnu na jeho pôde extraligovú lekciu. Slávia zdolala nováčika hladko 3:0 a v sobotu v súboji o pozíciu lídra privíta Prešov.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník potrebovali na pôde VK Spartak Komárno sedemdesiatštyri minút, aby si z palubovky extraligového nováčika priviezli plný bodový zisk.

Svidníčania mali stretnutie od jeho úvodu pod kontrolou a postupne svojím koncentrovaným výkonom stále viac a viac otupovali snahu domácich pobiť sa o lepší výsledok.

Komárno hrýzlo najmä v prvom sete, ale hostia stáli nohami pevne na zemi, za čo zožali odmenu v poslednom dejstve, v ktorom súper uhral iba dvanásť lôpt. Slávia zvíťazila hladko 3:0 a upevnila si svoju pozíciu v tabuľke.

„Výborne sme začali v obrane, keď sme z prvých štyroch útokov trikrát zablokovali Demetera. Moment, kedy sme kľúčovým hráčom súpera nedovolili rozohrať sa, považujem z pohľadu ďalšieho vývoja za veľmi dôležitý. Rozhodcovia mali v nedeľu dosť prísny meter a po niekoľkých spornejších loptách sa k nám domáci priblížili na rozdiel jedného – dvoch bodov, no celkovo sme zápas odohrali s prehľadom. Boli sme lepším tímom v obrane aj útoku, čo vyvrcholilo jasnou prevahou v treťom sete. Keďže štatistiky hovoria v náš prospech, môžem povedať, že to bol dobre zvládnutý povinný zápas,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

O koncentrácii

V Komárne ukončili Svidníčania 4-zápasový trip na ihriskách súperov.

Po víťazstvách 3:2 (Prievidza, Stará Ľubovňa) a 3:1 (Trenčín) dokráčala Slávia najjednoduchšou cestou k triumfu práve v poslednom vystúpení.

Kalný v tejto súvislosti zdôrazňoval sústredený vstup do stretnutia, pričom kvitoval, že jeho zverenci si tento štandard udržali počas celého duelu, čím domácich držali na dištanc a nedovolili im dostať sa do tempa.

Najbližšie Svidník privíta doma lídra z Prešova a keďže rozhodovať budú s najväčšou pravdepodobnosťou maličkosti, koncentrácia bude v tomto meraní síl opäť mimoriadne dôležitá.

„Po mesačnej pauze sa na jedno stretnutie vraciame domov. Všetci sa na našich fanúšikov tešíme o to viac, že nás čaká derby. Musíme sa poučiť z prvého vzájomného stretnutia, určite sa pripravíme zodpovedne a urobíme všetko preto, aby sme si po sobote pozície vymenili,“ zdôraznil P. Kalný.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.