Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kalkulácie by sa nám mohli vypomstiť, hovorí Michal Ďuriš

Michal Ďuriš (vľavo) sa na zraze slovenskej reprezentácie rozpráva s brankárom Matúšom Kozáčikom. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. mar 2015 o 11:32

Michal Ďuriš odohral doterajšom priebehu kvalifikácie 49 minút. 36-minútovú porciu absolvoval v súboji so Španielskom. Po jeho krížnom centri strelil Miroslav Stoch v 87. minúte víťazný gól.

BRATISLAVA. Luxembursko je papierovo najslabším tímom v C-skupine kvalifikácie EURO 2016. Slovenských futbalistov však proti nemu nečaká v piatok v Žiline nič jednoduché.

"V dnešnej dobe už vie každý hrať futbal. V minulej kvalifikácii sme to zažili na vlastnej koži, keď sme iba remizovali 1:1 v Lichtenštajnsku. Nechceme, aby sa teraz podobný výbuch opakoval. Hráme doma a musíme zápas zvládnuť tak, aby sme boli zasa o krôčik bližšie k nášmu vysnívanému cieľu," povedal pre TASR Michal Ďuriš.

"Tréner nám určite povie, čo bude na hru súpera platiť. Ja osobne si myslím, že proti takýmto tímom vždy pomôže rýchly gól. Po ňom by sa nám hralo jednoduchšie, súper by musel viac otvoriť hru."

Diváci im môžu pomôcť

Slováci sú lídrami skupiny s plným počtom dvanástich bodov. Ich najbližší súper dokázal v doterajšom priebehu kvalifikácie získať len bod za domácu remízu 1:1 s Bieloruskom.

V prípade víťazstva nad 136. tímom rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa slovenskí futbalisti posunú opäť o čosi bližšie k priamemu postupu na finálový turnaj, ktorý o rok organizuje Francúzsko.

V Žiline sa budú spoliehať aj na pomoc divákov.

"Som veľmi rád, že sa situácia zmenila a naše výkony a výsledky začali divákov ťahať späť na tribúny. Určite nám pomôže, keď ich príde čo najviac," poznamenal Ďuriš.

Na súperov sa nepozerajú

Slováci sa spolu stretli prvýkrát od novembra minulého roka. Ten ukončili víťazstvami 2:0 v Macedónsku a 2:1 nad Fínskom.

"Verím, že aj do nového roka vstúpime správnou nohou. Prajem si, aby bol zápas s Českom čerešničkou na torte po tom, ako s Luxemburskom získame tri body," uviedol Ďuriš.

V doterajšom priebehu kvalifikácie odohral 49 minút. Najväčšiu 36-minútovú porciu absolvoval v pamätnom súboji so Španielskom. V ňom po jeho parádnom krížnom centri strelil Miroslav Stoch v 87. minúte víťazný gól na 2:1.

"Musíme sa sústrediť na náš výkon. Kvalifikácia je výborne rozbehnutá, nechceme si ju pokaziť prípadným neúspechom. Zatiaľ sa nepozeráme na našich súperov, terajšie kalkulácie by boli predčasné a mohli by sa nám vypomstiť," uzavrel Ďuriš.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.