Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kalináč: Ukázalo sa, že máme viac natrénované

(Autor: ilustračné - tasr)
Sportnet|Publikované 17. feb 2016 o 23:00

Bardejov si vo štvrťfinále 1. hokejovej ligy poradil s Topoľčanmi s konečným stavom série 3:1

V 1. hokejovej lige odohrali štvrté kolo štvrťfinále play–off na tri víťazstvá. Bemaco HC 46 Bardejov si poradil s Topoľčanmi s konečným stavom série 3:1.

BARDEJOV. Hornošarišania cestovali po dvoch výhrach doma s výsledkami 8:0 a 5:4 a tretí zápas sa im nevydaril, čo potvrdil aj stredný útočník Martin Kalináč.

„Bol to náš poriadny výbuch, prehrávali sme 0:4, mali sme také autobusové nohy, no možno bolo v podvedomí, že to bude ľahký posledný krok. Dostali sme rýchle góly, domáci hrali s chuťou, majú svoju kvalitu.“

Ortuťovitý korčuliar v oboch zápasoch dal tri góly, dohromady ich nastrieľal 25 a zhodný je aj počet asistencií, no práve ten prvý v štvrtom zápase naštartoval spoluhráčov.

„Posledné dva zápasy sme ten výsledok len doťahovali, bol som rád, že som dal prvý gól, určite nás to aj nakoplo, ako tím sme sa dostali viac do hry. Aj keď Fajčák pridal náš druhý gól, domáci stále chceli otočiť skóre. Dokázali streliť gól, lenže v zápase play–off by každý hráč mal vedieť, čo má robiť, no ukázalo sa, že máme viac natrénované. Tretí dal Solomončak a myslím si, že v tomto momente sme už rozhodli sériu, potom sa desať minút dohrávalo.“

Bardejovčania si na súpera počkajú do štvrtkového večera po zápase v Liptove, v nedeľu večer v prvom semifinálovom zápase privítajú Michalovce alebo Detvu.

„Jeden lepší ako druhý, my si nevyberáme, len sa musíme pozerať na seba, bude to ťažký súper,“ očakáva Kalináč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.