Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kalich horkosti vypili do dna

Sportnet|Publikované 22. feb 2016 o 23:00

Kým vlaňajšiu sezónu ozdobili futsalisti FC K_CORP Poprad ziskom bronzu, počas nedávno skončenej horeli. Na chvoste tabuľky.

POPRAD. Sen nazrieť do extraligy pred ročníkom znamenal, že Podtatranci menili Open ligu za 3B-extraligu.

„V úvode septembra padla možnosť postúpiť z Open ligy do baráže o najvyššiu súťaž. Svoju pozornosť sme vtedy upriamili na druhú slovenskú futsalovú ligu skupiny Východ. Odtiaľ existovala šanca ísť vyššie,“ spomína manažér FC K_CORP Miroslav Kalnaši.

Zarúbanú cestu striedala nádej. Popradčania avizovali útok na špicu.

„Žiaľ, potvrdilo sa, že druhý rok býva najťažší. Ako sme pred začiatkom súťaže deklarovali, že máme najvyššie ambície, na konci môžeme povedať, že to podľa našich predstáv nevyšlo,“ sype si popol na hlavu prezident klubu Stanislav Kalakaj.

Nehádžu flintu do žita

Medvede, ako znie prezývka popradských futsalistov, prespali najmä úvod ročníka. Z prvých piatich zápasov vyhrali iba otvárací doma proti Prešovu.

„Nehádžeme flintu do žita,“ prízvukuje Kalakaj a pokračuje: „Prenasledovali nás zranenia, tréner Sabo nemohol plnohodnotne fungovať. Tých problémov bolo viac.“

Kedy nastal posun k lepšiemu?

„V polovici sezóny rezignoval kouč Sabo. Angažovali sme trénera mládeže Jozefa Vernarca. Zmenil sa duch tímu. Chalani chceli odčiniť, čo pokazili a dovolím si tvrdiť, že sa im to darilo.“

Výsledky nezodpovedali predvedenej hre. V odvetnej časti mužstvo zvíťazilo dvakrát. Nad Starou Ľubovňou a opätovne nad Prešovom.

„Po viacerých prehrách bolo na chlapcoch vidieť frustráciu. Aj napriek snahe to túto sezónu nešlo,“ bilancoval Kalakaj.

Na viac nemali

FC K_CORP v šesťčlennej lige obsadil piatu priečku. Čo si o postavení myslí kabína?

„Je to reálne odzrkadlenie našej kvality. Na štvrté miesto a vyššie sme nemali. Humenné, Bardejov a Košice boli niekde inde,“ tvrdí kapitán popradskej družiny Adrián Tropp.

„Tento rok bol pre nás poučný tým, že veľké vyhlásenia dopredu nie vždy uspejú. Bola to ťažká sezóna pre každého,“ dodal.

Nový kormidelník Jozef Vernarec našiel pozitíva.

„S chlapcami sa robí veľmi dobre. Tréningová morálka je, disciplína je. Chýba nám kúsok šťastia. Verím, že sa to zlomí, poučíme sa z chýb a že budúci ročník bude úspešnejší.“

Potešili juniori

Pod Tatrami dostávali počas roka príležitosť viacerí juniori. Vízia klubu je do budúcna jasná.

„Teší ma, že sa nám darí zapracovávať do kádra mladých hráčov. Napokon videli ste to v poslednom stretnutí, keď za nás nastúpil pätnásťročný chlapec (pozn. Marián Šinglár). Verím, že sa nám neskôr ukáže, že to bol dobrý krok,“ povedal na záver Kalakaj.

Konečná tabuľka 3B-extraligy:

1. MFK Bardejov 10 8 0 2 58:32 24

2. Angels Humenné 10 7 1 2 66:35 22

3. Grizzly Košice 10 6 1 3 47:37 19

4. Stará Ľubovňa 10 4 2 4 42:42 14

5. K_Corp Poprad 10 3 0 7 48:59 9

6. FK Prešov 10 0 0 10 28:82 0

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.