Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kaidovi premiéra vyšla výborne

Kapitán Juraj Zaťovič si víťazstvo cení. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 12. mar 2014 o 23:00

Róbert Kaid pri premiére ako hlavného kouča vodnopólovej reprezentácie priviedol Slovákov k prvému víťazstvu v Svetovej lige.

Nová metla menom Róbert Kaid veru dobre mietla... Pri svojej premiére ako hlavného kouča vodnopólovej reprezentácie totiž tento kormidelník z Košíc priviedol Slovákov v utorok k prvému víťazstvu v Svetovej lige. Náš národný tím v Bratislave zdolal Nemecko 12:9.

BRATISLAVA. Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia až vo svojom piatom vystúpení v C-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy dosiahla prvé víťazstvo.

Nový tréner slovenského mužstva Róbert Kaid, ktorý kormidlo prevzal len v tomto mesiaci (predtým bol asistentom doterajšieho trénera Sirotného), nemal k dispozícii okrem Jozefa Hrošíka ani chorého Tomáša Brúdera.

Jeho zverenci však začali dobre a viedli 1:0 gólom Zaťoviča. Súper rýchlo otočil na 1:3. Ešte pred koncom prvej osemminútovky Slováci vyrovnali na 3:3. V druhej časti poslal tím SR do vedenia Seman, ale húževnatí Nemci dvoma využitými presilovkami otočili na 4:5.

Domáci reprezentanti dokázali potom zo 4:6 vyrovnať na 6:6 a nepriaznivý stav 6:7 otočili na 8:7 po III. štvrtine. V záverečnej časti odskočili súperovi na rozdiel troch gólov a v závere aj vynikajúcimi zákrokmi brankára Kozméra dotiahli duel do víťazného konca.

Nemcov zdolali ich zbraňami

„Som veľmi rád, že chlapci vo vode potvrdili to, čo sme si povedali už na začiatku zrazu - zvíťaziť nad Nemcami. Patrí im veľké poďakovanie, pretože súpera sme zdolali jeho zbraňami - nasadením, agresivitou a dôrazom. Veľmi ma to teší,“ neskrýval radosť tréner ČH Hornets Košice Róbert Kaid, ktorý reprezentáciu vedie zatiaľ len dočasne do konca mája.

Čo bude potom, to sa ešte uvidí, ale je jasné, že v novej úlohe sa predstaví ešte minimálne v aprílovom zápase proti silnému Taliansku v rodných Košiciach. Jeho niekdajší klubový zverenec z ČH Hornets Martin Faměra bol najlepším strelcom duelu. Nemcom nastrieľal súčasný hráč francúzskeho Nice štyri góly.

„Chceli sme konečne vyhrať, pretože sme ťahali dlhšiu sériu tesných prehier. Na Nemcov sme si verili, pretože je to hrateľný súper. Mali sme uspieť aj u nich, tak sme im tesnú prehru z ich bazénu teraz vrátili,“ vyjadril sa Martin Faměra.

Konečne skalp niekoho zo silnejších

Kapitán Slovákov Juraj Zaťovič, ktorý sezónu začal v košickom ŠKP Modrí Draci, ale potom odišiel na „misiu“ do Saudskej Arábie do klubu Al–Qadisiyah, k zápasu dodal: „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo po dlhšej dobe nad jedným zo silnejších súperov. Dosiahli sme ho pred vlastnými fanúšikmi. Na našej strane vládne spokojnosť. Nemci hrajú dosť do tela, 'hrýzli' celý zápas.“

Slovenská radosť po výhre bola oprávnená, lebo v predchádzajúcom priebehu Svetovej ligy zaznamenal náš tím štyri prehry - v Čiernej Hore 11:13, v Nemecku 9:10, v Taliansku 5:12 a doma s Čiernou Horou 5:8.

Miestenku na záverečný turnaj (16. - 21. júna) do Dubaja si zabezpečia traja víťazi skupín európskej kvalifikácie, kvarteto najúspešnejších výberov z turnaja v Šanghaji (26. mája - 1. júna) a účasť má istú aj domáca reprezentácia Spojených arabských emirátov.

Slováci už nemajú možnosť kvalifikovať sa do Dubaja. Navyše, nedávno v neúspešnej baráži s Chorvátmi prišli definitívne aj o účasť na najbližších majstrovstvách Európy.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.