Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Kahn má lotyšských predkov

Sportnet|18. jún 2004 o 00:00

Nemecký brankár Oliver Kahn má lotyšských predkov. Pikantnú skutočnosť vypátral pred stretnutím s Lotyšskom denník Bild. Kahn priznal, že je polovičným Lotyšom s dodatkom, že napriek tomu najbližšiemu súperovi nič nedaruje. Kahnov starý otec Rolf slúžil .

Nemecký brankár Oliver Kahn má lotyšských predkov. Pikantnú skutočnosť vypátral pred stretnutím s Lotyšskom denník Bild. Kahn priznal, že je polovičným Lotyšom s dodatkom, že napriek tomu najbližšiemu súperovi nič nedaruje. Kahnov starý otec Rolf slúžil v nemeckom vojnovom námorníctve v lotyšskom meste Liepaja pri Baltickom mori a vzal si za manželku Lotyšku Eriku Alksnisovú. V roku 1943 sa im v Liepaji narodil syn, budúci otec nemeckého futbalového reprezentanta. Počas vojny odišli Kahnovci do Karslruhe, kde o 26 rokov neskôr prišiel na svet Oliver Kahn.

"Je pravda, že som na Lotyšsko rodinne napojený. Ešte vždy, keď navštívim mojich starých rodičov, hovoria nemčinou s lotyšským akcentom. Ale ja sa už cítim byť jednoznačne Nemcom. Takže ľutujem, ale v sobotu nikomu nič nedarujem," povedal kapitán nemeckého tímu Kahn, ktorý ešte krajinu svojich predkov nenavštívil, ale je tam mimoriadne populárny. Tréner Lotyšska Alexandrs Starkovs k zaujímavému príbehu úsmevne dodal: "Oliverovi pred zápasom zavolám a spýtam sa ho na históriu jeho rodiny." (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša