Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kadeti Slávie TU získali titul

Majstri. Kadetskí králi basketbalového Slovenska sú z Košíc. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 20. máj 2009 o 00:00

Basketbaloví kadeti Slávie TU Košice sa uplynulý víkend zúčastnili vo Svite na záverečnom turnaji Final Four o titul majstra Slovenskej republiky. V dlhodobej časti celoslovenskej ligy kadetov obsadili druhé miesto, a tým sa kvalifikovali na tento závereč

KOŠICE. ný turnaj. Predpokladalo sa, že v tomto turnaji si vybojujú na základe celoročných výsledkov aj medailové miesto.

Predpoklady sa začali napĺňať už v prvý deň, keď chlapci vstúpili do turnaja jednoznačným víťazstvom nad rovesníkmi z Považskej Bystrice, ktoré potom potvrdili aj v súboji s nebezpečným domácim družstvom Svitu a na záver porazili aj družstvo Banskej Bystrice, čím sa bez prehry stali víťazom turnaja a získali titul majstra Slovenskej republiky.

Výsledky: Slávia TU - IMC Slovakia Považská Bystrica 82:55 (29:16), body: Záhon 22, Mezei 19, Mihálik 12. BKM Svit - Slávia TU 64:72 (30:31), Záhon 23, Mezei 17, Škvarek 11. Slávia TU - ŠKP Banská Bystrica 91:62 (44:27), Mezei 23, Škvarek 17, Athanazov 15.

Zloženie družstva Slávia TU Košice, ktoré sa zaslúžilo o titul: Lukáš Athanazov, Ľubomír Begányi, Ladislav Balogh, Stanislav Kováčik, Radovan Kolesár, Gabriel Drotár, Juraj Mihálik, Štefan Mezei, Martin Matys, Martin Petruška, Ivan Sabol, Richard Svitek, Michal Šenitka, Andrej Škvarek, Ľubomír Záhon. Trénerom družstva bol Milan Berdis a vedúcim družstva Anton Medo.

V ALL STARS "A" turnaja sa z družstva Slávia TU Košice umiestnili Ľubomír Záhon, Štefan Mezei a Lukáš Athanazov. Najlepší hráč: Ľubomír Záhon (Slávia TU). Najúspešnejší tréner: Milan Berdis (Slávia TU).


Súvisiace články