Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Kadeti BK´99 sa už pripravujú

Sportnet|Publikované 8. aug 2008 o 00:00

Kadetskí basketbalisti BK´99 Prešov odštartovali v uplynulých dňoch prípravu na novú súťažnú sezónu. Chlapcov čaká nabitý program, za aký by sa

nemuseli hanbiť ani v mužskej kategórii.

PREŠOV. Družstvo v sezóne povedie tréner Miroslav Biroš s asistentom Radovanom Hrabčákom. V minulom ročníku obsadili Prešovčania v tejto kategórii na majstrovstvách Slovenska bronzový stupienok a pri opätovných medailových ambíciách si vytýčili náročnú náplň prípravy.

Začali ju v domovskom areáli ZŠ na Májovom námestí dvojfázovými dennými tréningami. Od pondelka majú na pláne týždené kondičné sústredenie v blízkych Lipovciach. Koncom augusta sa zúčastnia na medzinárodnom turnaji v českých Klatovách. V polovici septembra ich čaká dolaďovacie sústredenie v Malom Lipníku. Potom sa už rozbehnú domáce súťaže, no mladí Prešovčania absolvujú ešte októbrový zájazd na tradičný medzinárodný turnaj v ukrajinskom Ľvove.

"V príprave máme 16 chlapcov, medzi nimi je aj jeden reprezentant v kategórii U15, Matej Hrabčák. V minulej sezóne sme ich mali v tíme piatich, no štyria už prešli o kategóriu vyššie, k juniorom. Aj v bližiacej sa sezóne by bolo pekné nechýbať na záverečnom turnaji o majstra Slovenska. Urobíme všetko preto, aby sme sa tomuto cieľu čo najviac priblížili, aj ked to po zmenách v kádri nebude vôbec ľahké," tlmočil ambície svojich zverencov Radovan Hrabčák.

Súvisiace články