Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Káder Iuventy Michalovce nateraz uzavretý

Sportnet|Publikované 21. nov 2003 o 00:00

Michalovce Pred týždňom sme na stránkach nášho denníka priniesli informáciu o oslovení kanonierky HC Zlín Kateřiny Vaškovej funkcionármi úradujúceho

slovenského majstra Iuventy Michalovce. Opora moravského tímu sa k ponuke od zemplínskeho interligistu mala vyjadriť v minulých dňoch, preto nás zaujímalo, aký je záver týchto rokovaní. "Zatiaľ žiadny. Kateřinu Vaškovú naša ponuka zaujala a potešila zároveň, no jedným dychom dodala, že potrebuje čas na rozmyslenie. Takisto sa chce sústrediť na výkony na decembrovom svetovom šampionáte v Chorvátsku, definitívne stanovisko nám teda oznámi až po jeho skončení. To znamená niekedy v polovici decembra," prezradil manažér Iuventy Pavol Mačičák.

Zo strany hráčky ide o logické riešenie, majstrovstvách sveta totiž môže zaujať oveľa renomovanejší klub, a tak si zrejme počká, čo bude po skončení šampionátu.

Manažér klubu P. Mačičák však jedným dychom nezabudol dodať, že na najbližšom zasadnutí správnej rady klubu sa budú jej členovia zaoberať aj pripravenosťou tejto hráčky. Podľa slov reprezentačného trénera Česka Luboša Krejčířa je totiž Vašková fyzicky zanedbaná. "Určite nechceme kupovať mačku vo vreci. Ak sa aj Vašková k našej ponuke kladne vyjadrí, potom bude musieť absolvovať dôkladnú lekársku prehliadku. Keď bude v stave podávať za náš tím plnohodnotné výkony, tak ju pochopiteľne angažujeme," doplnil.

Zaujímavé je, že trénerovi Iuventy Michalovi Lukačínovi robí najväčšie starosti obsadenie pravej strany, kde má na spojke k dispozícii iba Denisu Glankovičovú a na krídle Katarínu Haščákovú. Pritom Vašková vo svojom klube i v reprezentácii obsadzuje ľavú časť spojkovej línie. "V prvom rade nám ide o to, aby sme vystužili formáciu na spojkách. Čo sa týka pravej strany, súhlasím s názorom, že práve tam nás najviac tlačí topánka a že mať tam k dispozícii iba dve hráčky je veľké riziko. Aj preto sme pred časom znovu vstúpili do rokovaní s bývalou krídelníčkou Interu Bratislava Evou Molnárovou, ktorá v lete dala prednosť nemeckému Lützenlindenu. Z jej príchodu však medzičasom zišlo," dodal manažér klubu Pavol Mačičák.

Súvisiace články