Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Káder humenských volejbalistov sa mení

Čerstvý chemesák. Je ním tréner Stanislav Vartovník. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 8. júl 2012 o 22:00

ŠK Chemes Humenné opustil Kašper, na odchode je Jakubov, naopak z „kuchyne“ klubu prenikli informácie o rokovaniach s Joščákom, Lízalom i Mlynarčíkom.HUMENNÉ. Uplynulú stredu sa stala otázka trénera ŠK Chemes Humenné definitívne vyriešená.

Niečo málo po 11.00 hod. došlo k podpisu zmluvy medzi ŠK Chemes Humenné (klub zastupoval Ján Grosiar, športový riaditeľ) a Stanislavom Vartovníkom, ktorý sa tak definitívne stal novým trénerom družstva mužov. Kontrakt znie na dva roky.

Už nový kouč absolvoval okrem podpisu zmluvy hneď aj svoje prvé pracovné stretnutie, ktorého leitmotívom boli podrobnosti obdobia letnej prípravy.

„Spoločne začneme tréningovo zarezávať na novú sezónu v pondelok 30. júla, do prvého zápasu nám tak ostane deväť týždňov. Prvá fáza prípravy bude prebiehať v domácich podmienkach, v hre je sústredenie i turnaje. Aktuálnou témou dneška je riešenie zloženie kádra,“ konštatoval nový kouč chemesákov.

Pohyb v kádri

K aktuálnej hráčskej situácii v klube sa vyjadril športový riaditeľ ŠK Chemes Humenné.

„Už s definitívou možno konštatovať, že družstvo mužov má nového trénera, pána Vartovníka. Zmena realizačného tímu sa dotkne pravdepodobne aj odchodom Slavomíra Hubu, ktorý pôsobil ako asistent, lebo má taktiež namierené do Emirátov (pozn.: ponuka od R. Chudíka). Ani hráčsky káder sa nevyhol zmenám: opúšťa nás Kašper, Jakubov i austrálska dvojica Sukochev - Dekker. Zo zdravotných dôvodov nemôže odohrať nasledujúcu sezónu Hudák. Čaká nás teda veľa práce so zložením kádra, zatiaľ máme hráčske dohody o príchodoch smečiara Lízalu, blokára Mlynarčíka, ktorého budeme skúšať aj na poste univerzála a blokára Joščáka. Doťahujú sa ešte veci s klubmi hráčov. Ešte chceme získať jedného - dvoch smečiarov, rátame, že k mužom by sme zapojili aspoň dvoch volejbalistov z vlastnej liahne,“ podotkol Ján Grosiar.

Kašper do Volley teamu

Už niekoľko dní je oficiálne známe, že blokár Peter Kašper sa presúva od aktuálneho majstra k vicemajstrovi. Pred rokom vymenil chemesácky dres za farby bratislavského Volley teamu smečiar Milan Hriňák, v tomto lete putuje rovnakým smerom „Citrón“, ako znie prezývka už exhumenského blokára. Zmluva znie na päť rokov.

„V Humennom som strávil pekné roky, ale mal som pocit, že je čas na zmenu. V UNICEF-e budem bojovať o miesto v základnej zostave so skúsenými blokármi Nemcom a Benčičom, ak by sa zrealizoval príchod trénera Zaniniho, motivácia sa ešte znásobí. Verím, že sa presadím,“ konštatoval 27-ročný bardejovský rodák, aktuálne aj čerstvý reprezentant Slovenska, ktorý svoju seniorskú kariéru spájal zatiaľ iba s Chemesom Humenné.

Jakubov v riešení

Zdá sa teda, že na odchode z humenskej kabíny je aj fanúšikovská ikona a opora Chemesu Humenné ostatných sezón.

Odchovanec Miroslav Jakubov má podľa našich informácií namierené do zahraničia, aj keď ešte nič stopercentne povedať nemožno.

Či to teda bude pre „Kuba“ premiérové legionárske angažmán alebo ostane verný chemesáckym farbám, je zatiaľ v štádiu riešenia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.