Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Káder Dobšinej sa už stabilizoval

Sportnet|Publikované 7. okt 2014 o 00:00

Po domácom víťazstve nad lídrom V. košicko–gemeskej ligy chceli Dobšinčania čo–to ukázať aj v Malej Ide. No tentoraz ťahali za kratší koniec.

Po domácom víťazstve nad lídrom V. košicko – gemeskej ligy chceli Dobšinčania čo–to ukázať aj v Malej Ide. No tentoraz ťahali za kratší koniec.

DOBŠINÁ. Vývoj zápasu však nebol až tak jednoznačný, ako by naznačovala prehra 1:3. Domáci sa síce v úvode ujali vedenia, no ďalšie góly prišli až viac ako po hodine hry.

„Zápas v Malej Ide sa nezačal podľa našich predstáv. Hoci sme boli dobre naladení po minulotýždňovej výhre nad lídrom z Geče a chceli sme potvrdiť dobrú hru, už v 11. minúte sme inkasovali prvý gól. Po zahratí rohového kopu sa lopta dostala na šestnástku a nekrytý hráč hostí nechytateľne poslal loptu do siete. Následne sa hra vyrovnala, mali sme veľa iniciatívy, no nepodarilo sa nám dostať do vyloženej šance. Domáci umne bránili, mali rýchly štart na loptu a hrozili z rýchlych protiútokov. Dovolím si povedať, že to bol zatiaľ náš najkvalitnejší súper, ktorého sme mali v tejto sezóne,“ vrátil sa k zápasu kapitán MFK Dobšiná Róbert Gotthardt.

V druhom polčase však inkasovali druhý gól a v priebehu štvrťhodiny tretí. Bol to zlom v zápase?

“Myslím, že áno. Po inkasovaní druhého gólu sme viac otvorili hru, snažili sme sa niečo urobiť s výsledkom, no nepodarilo sa. Naopak sme ešte inkasovali tretí gól. Následne sme už iba skorigovali stav stretnutia, keď krásnou strelou z dvadsiatich piatich metrov prekonal domáceho gólmana Patrik Hutník. Po ňom prišlo pár sporných verdiktov zo strany postrannej rozhodkyne, keď minimálne raz z troch možností nás obrala o možnosť samostatného nájazdu na brankára,“ posťažoval sa R. Gotthardt.

Uplynulé kolo však prinieslo aj niečo pozitívne. V zostave sa objavili ďalší hráči, ktorí v predchádzajúcich kolách absentovali.

„Konečne pôsobíme ako mužstvo. Na striedačke sme mali 3 hráčov a náhradného brankára. Verím, že to tak bude aj naďalej. Mrzí zranenie Filipa Fabiána, ktorého zozadu nešetrne fauloval hráč súpera. Po stopke za žlté karty bude môcť nastúpiť doma proti Kokšove–Bakši aj Peter Husár. S kádrom to teda vyzerá vcelku dobre,“ uzavrel R. Gotthardt.

Súvisiace články