Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Káder Caroliny po zemetrasení, Malec odchádza na farmu,Irbe sa z nej vracia

TASR|25. feb 2003 o 17:21

Raleigh 25. februára (TASR) - V kádri minuloročného finalistu Stanleyho pohára prišlo začiatkom tohto týždňa k značnému zemetraseniu, ktoré sa dotklo ...

Raleigh 25. februára (TASR) - V kádri minuloročného finalistu Stanleyho pohára prišlo začiatkom tohto týždňa k značnému zemetraseniu, ktoré sa dotklo aj slovenského obrancu Tomáša Maleca. Ten sa po 25 zápasoch s bilanciou 2 asistencie, 26 striel a 28 trestných minút vracia na farmu v Lowelle (AHL).

Do prvého tímu sa z farmy vrátil veterán a minuloročný hrdina play off lotyšský gólman Arturs Irbe, spolu s mladými útočníkmi Michaelom Zigomanisom a Tomášom Kůrkom a obrancom Brunom St. Jacquesom. Na listinu zranených zapísali Hurricanes útočníka Pavla Brendla (problémy s poškodenou chrupavkou v kolene), Jaroslava Svobodu (zranenie chrbta) a Jesseho Boulericeho (otras mozgu). Každý z tejto trojice vymeškal 6 zápasov.

Do farmy sa spolu s Malecom porúčal aj gólman Patrick DesRochers. "Tomáš, pokiaľ bol v prvom tíme, hral veľmi dobre. No v tomto bode sa chceme iba pozrieť na St. Jacquesa, čo dokáže zahrať proti tímom, s ktorými ešte súperíme o play off," povedal tréner Caroliny Paul Maurice. Dvadsaťjedenročný Zigomanis, ktorého si klub vybral v druhom kole draftu 2001, ešte v NHL nehral. V tejto sezóne mal vo farmárskom tíme bilanciu 13+18 v 38 zápasoch. Očakáva sa, že nastúpi do štvrtej útočnej formácii na post centra. Jeho rovesník a ľavý krídelník Kůrka (v Lowelle s bilanciou 13+11), vybratý v druhom kole draftu v roku 2000, rovnako ešte v NHL neodohral žiadny zápas a mal by hrať po boku Kevyna a Craiga Adamsovcov.

Súvisiace články