Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kabína Popradu sa mohla po výhre vo Vranove doširoka usmievať

Sportnet|Publikované 13. okt 2013 o 22:00

Hlavným strojcom víťazstva Popradu vo Vranove bol Róbert Huszárik.

V prvom polčase predviedol parádnu brankársku šou a udržal svojich nad vodou.

VRANOV. Trojgólové víťazstvo FK Poprad na pôde MFK Vranov môže evokovať poklonu ofenzívnym hráčom hostí, ale pravdou je, že najväčší podiel na ňom má brankár Róbert Huszárik.

Keď sme ho boli požiadať o rozhovor, kabína si ho doberala. Ak by sa však Popradčania nemohli v prvom polčase spoľahnúť na jeho fantastické zákroky, úsmev by ich určite prešiel už po polovici stretnutia.

V úvode zahrávali domáci viacero štandardiek a po jednom z priamych kopov vyťahoval ochranca svätyne Popradu loptu smerujúcu presne k žrdi robinzonádou.

V 21. min. mu po akcii Šama pomohla žrď, ale pri stopercentných tutovkách Berendu a Boháča s následnou dorážkou Tabaku predviedol ležiac na zemi zázračný zásah.

„Myslím si, že najdôležitejší bol prvý zákrok, pri ktorom som si veril a som rád, že som loptu smerujúcu k žrdi vyrazil. Od tohto momentu mi už sebavedomie iba rástlo a chlapcom som sa snažil pomôcť. Podobne ako domáci, aj my sme na tom v tabuľke zle. Mali sme mínus šesť bodov, a preto sme vo Vranove chceli bodovať, čo som rád, že sa nám podarilo,“ konštatoval brankár FK Poprad R. Huszárik.

Konečne trikrát

Poprad v sobotu trpezlivo čakal na svoju príležitosť a keď súperovi hráči boli pri rohovom kope v 29. min. nedôslední, Ondruš aj so šťastím otvoril účet stretnutia.

Po zmene strán mali už hostia réžiu duelu pod jasnou kontrolou. Vranovčania prišli ešte v 24. min. o zraneného kapitána Šama a omladina vyslala v druhej 45-minútovke iba jednu strelu medzi žrde, plus dva pokusy mimo štadión.

Naopak, zverenci trénera Vladimíra Lajčáka mali ďalších päť šancí volajúcich po góle, z ktorých sa presadili Stromček a Kubus.

„Z pohľadu skóre je víťazstvo jasné, ale vôbec sa nerodilo ľahko. Keby domáci v prvom polčase premenili svoje šance, zápas by sa vyvíjal úplne inak. Cez polčas nás tréner hecoval, aby sme skúsili zabojovať, ale aj my hráči sme cítili, že vo Vranove sa dá niečo uhrať. Z toho dôvodu bol dôležitý druhý gól, lebo pokiaľ by sme ho nedali, domáci mohli ešte niečo vymyslieť. Konečne sme sa presadili trikrát a hoci nás najbližšie čaká líder z Moldavy, chceme naplno zabodovať aj doma,“ zdôraznil R. Huszárik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.