Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Kaberle odmietol základnú ponuku Toronta

TASR|1. aug 2001 o 15:47

Toronto 1. augusta (TASR) - Najproduktívnejší obranca hokejového klubu NHL Toronto Maple Leafs v minulej sezóne Čech Tomáš Kaberle odmietol základnú ponuku zmluvy na 322.000 dolárov ročného platu a zostáva tak...

Toronto 1. augusta (TASR) - Najproduktívnejší obranca hokejového klubu NHL Toronto Maple Leafs v minulej sezóne Čech Tomáš Kaberle odmietol základnú ponuku zmluvy na 322.000 dolárov ročného platu a zostáva tak spolu s útočníkom Alynom McCauleyom jediným hráčom na súpiske "javorových listov", ktorý nemá uzatvorený kontrakt pred nadchádzajúcou sezónou. Teraz zostáva na agentovi Tomáša Kaberleho Jayovi Feeovi a zástupcovi prezidenta Leafs Billovi Wattersovi, aby dohodli adekvátne podmienky nového kontraktu.

Kaberle, i napriek jeho impozantným štatistickým ukazovateľom, keď v minulej sezóne z postu obrancu získal 45 bodov, nie je v dobrej východiskovej situácii. Na arbitráž sa môže obrátiť najskôr v roku 2003. Do tohto dátumu, ak chce hrať, musí sa dohodnúť s vedením Toronta na zmluve.

"Mám mandát dosiahnuť dohodu a podpísať zmluvu s Tomášom. Rád by som to stihol ešte do začiatku tréningového kempu," povedal Bill Watters, vedomý si výhod voči talentovanému 23-ročnému Čechovi vyplývajúcich z pozícií ich odlišného postavenia v hierarchii NHL. I pre Toronto je však mementom varovanie, že o hráča s veľkým potenciálom môže klub ľahko prísť, najmä keď sa o služby perspektívneho obrancu vážne zaujímal generálny manažér Philadelphie Bob Clarke. Kaberleho meno sa totiž intenzívne spomínalo pri eventuálnej výmene Erica Lindrosa do Toronta, z ktorej napokon zišlo i preto, že Leafs nechceli vymeniť istotu menom Kaberle za riziko typu Lindros.

Súvisiace články