Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

K útoku po obrátke zavelil kapitán Šinglár a sám potom v dramatickej koncovke strelil víťazný gól

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Ličartovce Ličartovský štadión takúto futbalovú drámu, o akú sa postarali domáci futbalisti v súboji s Dobovou, podľa tvrdení najstarších tamojších

pamätníkov, určite nepamätá. Na jej konci sa síce v Ličartovciach oslavovalo, no v priebehu zápasu viac hromžilo. Pochopiteľne, keď futbalisti Steel Transu prehrávali 0:3, tak na ich adresu, a dosť pokrikov šlo i na adresu trénera. Vraj, prečo nechá hrať toho a toho, prečo nestriedal viacerých už cez prestávku, prečo strieda útočníka útočníkom a neposiľňuje v závere viac ofenzívu a podobne. Všetko nakoniec dobre dopadlo a o zlých veciach zo strany svojich zverencov nechcel po zápase tréner Vukušič hovoriť. V duchu, koniec dobrý, všetko dobré. Lenže ličartovskí futbalisti skoro hodinu svojim priaznivcom riadne brnkali na nervy...

"Faktom je, že Ličartovce takýto zápas nepamätajú a určite ani ja som počas svojej doterajšej kariéry podobný neodohral," vyznal sa po záverečnom hvizde kapitán Steel Transu Peter Šinglár. Práve on patril k ústredným postavám sobotňajšej drámy so šťastný koncom pre favorita. Pred tretím gólom hostí "Šingi" stratil loptu v strede ihriska a po kontre Stacha bolo zle nedobre. Túto chybu odčinil po chybe hosťujúceho gólmana, keď vsietil prvý domáci gól a asistoval i pri druhom. Nuž a ako sa na správneho kapitána patrí, nielen velil útokom, ale v poslednej minúte sám strelil víťazný gól Steel Transu. "Bol to môj prvý taký hektický zápas a dúfam, že i posledný. Sú to riadne nervy..." Viacerí ľudia v hľadisku domáci tím po polčase už zatracovali. Do konca ale ostávalo ešte druhých 45. minút. Čo sa teda udialo v ličartovskej kabíne, že po prestávke vybehlo na trávnik iné mužstvo? "Povedali sme si, že máme na to, aby sme zaratovali aspoň remízu. Tréner však prízvukoval, že sa dá získať aj viac. Že do konca zápasu je ešte ďaleko. S týmto vedomím sme potom opätovne vychádzali na trávnik. Priznám, že keď som schádzal z ihriska cez prestávku, optimizmom som veru neoplýval. V šatni však prišiel nový impulz. Celé mužstvo drelo, nuž výsledok sa dostavil." Hodinu však ličartovskí futbalisti doslova brnkali svojim priaznivcom na nervy. A nahlas sa hovorilo o komplexe Dubová... "Hostia prišli k nám vyslovene brániť, kým my zase útočiť. So snahou dať čím skôr gól, aby súper musel potom hru viac otvoriť. Kým naše šance sa v úvode neujali, Dubová na čo vlastne siahla, to je padlo. Treba však priznať, že hostia hru zo zabezpečenej obrany na rýchle brejky majú dobre natrénovanú. Presvedčili sme sa o tom v prvom polčase, kedy skoro našu každú chybu potrestali. V závere nám priala i futbalová šťastena, takže sme s domácou jesennou rozlúčkou spokojní."