Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

K. Timková: Prehra s Aténami nás nepoloží, práve naopak, naštartuje

Sportnet|Publikované 19. nov 2004 o 00:00

Košice - Zo stredajšou prehrou basketbalistky Delty I.C.P. zjavne nerátali. Porážku na domácej palubovke v stretnutí B- skupiny Európskej ligy so

Sportingom Atény niesli ťažko. Pred zápasom sálal zo žlto modrého tábora optimizmus, teda mala byť deň, ktorý sa veľkými písmenami zapíše do histórie, Delta sa mala dočkať prvého víťazstva v Eurolige. Po nepresvedčivom výkone však ďalšiemu nováčikovi súťaže Aténam podľahla 63:68. A hráčkami to poriadne zamávalo. Viaceré si poplakali. Ani Katarína Timková, keď sme si k nej pár minút po zápase prisadli, sa neubránila slzám. Posledné slovo v stretnutí síce patrilo jej, no kôš, ktorý zaznamenala tesne pred koncom, nemal žiadnu cenu, už len kozmeticky upravil nepríjemnú prehru. Prečo musela prísť?

Aj Katka nad tým dumala.

„V poslednej štvrtine sme sa splašili. V stupovali sme do nej za v podstate vyrovnaného stavu, veď Atény viedli len o dva body. Tréner Karnay nás tlačil k tomu, aby sme hrali rýchlo, ale podľa mňa sme hrali až veľmi rýchlo, splašili sa," nahlas uvažovala hráčka, ktorá zaznamenala päť bodov. Nie náhodou kormidelník Delty svojim zverenkyniam prizvukoval, aby pridali do kroku. Košičanky by mali určite viac ťažiť z rýchlych protiútokov. V stredu ich však bolo príliš málo na to, aby Sporting dostali do úzkych.

„Tie protiútoky by mali byť našou silnou zbraňou. Zopár vydarených ich bolo, ale nie dosť. Ťažko sa však hnať do protiútoku, keď nie je ako ho založiť. Zle sme si odstavovali hráčky, slabo doskakovali, preto bolo prečíslení súpera tak málo."

Víťazstvo Sportingu je spravodlivé. Väčšinu stretnutia totiž grécky klub udával tón. Košičanky viedli po dlhšom čase a naposledy v 30. minúte práve po koši Timkovej 46:45, no skôr, ako by prevzali opraty do svojich rúk, mal ich po kontrolou súper.

„Aj v tej chvíli, keď som dala kôš, a my sme išli do vedenia, som si myslela, že tento zápas vyhráme. Veď plná hala nám držala palce, povzbudzovala nás. Lenže náš výkon nebol azda ani priemerný. Lebo keby bol, tak na Atény by to stačilo. To som si celkom istá," priznala hráčka Delty so slzami v očiach.

Slovenský majster má tak na konte tri porážky. Čaká ho ťažký zápas v Pécsi, kde sa prekvapenia rodiť nezvyknú. No a o dva týždne príde do Košíc český Trutnov.

„Táto prehra nás nepoloží. Skôr naopak, podľa mňa nás to naštartuje, ešte viac nabudí. Asi každý si myslel, že Atény zdoláme, neviem, či niekto rátal aj s inou možnosťou. Či sme urobili všetko preto, aby ten zápas skončil ináč, myslím si, že áno."

Súvisiace články