Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

K susedom za priateľkou i slovenskou légiou

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Košice Kým ešte trénoval v popradskom extraligovom kolektíve, nechcel sa príliš rozširovať o svojich zámeroch. Odďaľoval rozhovor s tým, že ešte

nedozrel čas. Akonáhle sa na klubovej stránke klubu JJSE Miškolc objavilo, že novou posilou tímu sa stal Slavomír Vorobel (na snímke), nechal sa zlomiť na rozprávanie o tom, ako vníma nedávnu minulosť i budúcnosť.

"Zatiaľ som ešte nič nepodpísal. Uvidíme, na čom sa dohodneme, hoci ústne sme všeličo predebatovali," poznamenal 35-ročný hokejový obranca, ktorý naposledy obliekal hokejový dres kamzíkov. Do Maďarska ho zlákala aj vidina toho, že sú tam hráči poloamatéri a teda aj on bude môcť popri športe robiť i niečo iné. Navyše, v tomto tíme je silná slovenská légia obsahujúca piatich hráčov a uznávaného trénera Jána Faitha. "Ponúk bolo dosť. No mne sa nechcelo ďaleko cestovať. Ozvali sa mi zástupcovia z Poľska, Francúzska, kde som už kedysi pôsobil, ale i blízky Kežmarok. Tam to ale stroskotalo, no nechcem hovoriť konkrétnejšie prečo," priznal skúsený bek, ktorý ukončil kontrakt v Poprade k 31. októbru po vzájomnej dohode. Keby si však nebol nič iné našiel, tak by zrejme zotrval v tíme a čakal na to, či sa niekto zraní. Košický odchovanec odohral v tejto sezuóne dvanásť stretnutí v najvyššej súťaži (zaznamenal jeden gól). V minulom ročníku sa podieľal na historickom striebre Podtatrancov, ale pred pár týždňami sa zodpovední rozhodli, že s jeho službami nerátajú. Zdôvodnenie bolo šalamúnske. Kormidelník Berger poznamenal na margo konca tohto hráča, že nebol výkonnostne slabší a nekoledoval si o pranierovanie, no predsa sa rozhodlo, že prednosť dostanú mladší. Nuž, jedna časť myšlienky odporuje trošku druhej. Aj Slavo sa uškrnul pri tejto poznámke. "Je to interná záležitosť..." Možno keby nemal zmluvu, tak by bolo rozumnejšie po uplynulom ročníku odísť inde. To však nebolo možné. Okrem toho po preriedení kádra v lete sa nazdával, že je za vodou, ale nehrával toľko, koľko by chcel. Tak zrejme nemienil zavadzať. Byť len do počtu ostrieľaného matadora s 19 reprezentačnými zápasmi nebaví. Prípadný iný extraligový klub neprichádzal do úvahy, lebo záujemca by musel Popradčanom zacvakať nejaké peniaze. Maďari to nemusia urobiť a tak si pootvoril k nim dvere. "Už som tam aj trénoval, všetko bude záležať na tom, ako rýchle vybavia transfer kartu. Do konca ročníka je ešte dosť kôl."

To, že jeho priateľka basketbalistka Dagmar Imbergerová účinkuje rovnako v Miškolci, tiež zohralo svoju rolu. Takto budú aspoň častejšie spolu, neodlúčení. "Keď som sa bol za ňou pozrieť, zaujal ma nový zimák, ktorý bol dokončený pred niekoľkými mesiacmi." Miškolc, ktorý je na 5. mieste najvyššej maďarskej ligy, sa podujal angažovať naozaj borca, ktorý na ľade toho dosť preskákal. Tomu sa iste potešil i tréner Faith. Náš čerstvo sa črtajúci legionár na poznámku ohľadom toho, že možno i Maďari zavetrili možnú posilu pre národiak a čo on na to, keby mu ponúkli občianstvo, aby hral za ich nich, pohotovo vytiahol znalosti z reglementu IIHF: "Reprezentoval som, Slovensko, aj na majstrovstvách sveta počas premiéry v A-kategórii vo Viedni pred desiatimi rokmi, takže to neprichádza do úvahy."

Čo vyštudoval, do toho sa pustí

Slavo niekoľkokrát zdôraznil, že už sa chce konečne začať seriózne venovať tomu, čo vyštudoval. Teda právu. Ako vraví, musí začať krok po kroku, aby do hlavy nasúkal potrebné zákony, vyhlášky. Darmo je, samotné ukončenie školy nestačí, lebo aj paragrafy sa menia veľmi rýchle. "Musím získať prax, inak sa nedá," poznamenal vyštudovaný fiškál, ktorý právnickú fakultu absolvoval pred desiatimi rokmi, ale doktorát získal pred dvoma rokmi. Na otázku, či to znamená definitívny odklon od hokeja k civilnému zamestnaniu, dodal výbušne: "To nie je otázka namieste. Všetko sa ukáže, možno o rok budem hrať niekde inde. Pokiaľ ma to baví, tak neutekám z ľadu. Moja kariéra je naďalej otvorená."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.