Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

K. Kovalík: "V nasadenom trende sa patrí pokračovať"

Sportnet|Publikované 4. nov 2005 o 23:00

Prešov V dvoch predchádzajúcich kolách druholigový 1.FC Tatran Prešov zaťažil kontá svojich súperov siedmimi gólmi. Zhodou okolností rezervám

Trnavy (doma 3:0) a Nitry (vonku 1:4). Žeby predzvesť jesenného finišu zeleno bielych, naviac ak dnes (od 13,30 h) sa postavia proti Lipanom. Teda mužstvu z aktuálne štrnástej priečky tabuľky.

"Dúfam, že áno. Aj preto, že v zvyšných kolách nás čakajú papierovo slabší súperi. Patrilo by sa teda v takomto trende vytrvať," mieni kapitán zeleno bielych Karol Kovalík (na snímke). ŠK Odeva Lipany patrí k tímom, ktorý na jednej strane dostane vysoké gólové prídely, na druhej zase vie favoritom podkúriť. Predpokladáte teda, že na prešovský futbalový štadión zavíta súper, ktorý bude poriadne štípať? "Nazdávam sa, že áno. Veď aj naostatok doma skúseným hráčom Humenného názorne ukázali, akí vedia byť športovo nepríjemní. Predpokladám, že u nás nevyrukujú s niečím svetoborným, ale že klasicky zabezpečia defenzívu a skúsia hroziť z prípadných kontier." V takomto prípade jedným z možných receptov je dať rýchly gól, ktorý by súpera donútil hru väčšmi otvoriť. "To by bolo iste ideálne. Lenže aj Trnava B nedávno iba bránila, kazila hru. Nakoniec sme ju výrazne zdolali až v záverečných minútach." Skoro navlas rovnaké to bolo aj v zápase s nitrianskym béčkom, ktoré ste gólovo priklincovali tiež tesne pred koncom. Zrejme to svedčí nielen o dobrej fyzickej pripravenosti, ale aj o trpezlivosti prešovského mužstva... "Presne tak. Aj pred trnavským zápasom nám tréner Rybár prízvukoval, že treba byť trpezlivými a napokon sme sa dočkali. Ak gól má padnúť, tak padne. Len aj dnes sa nesmieme nechať uniesť, nespraviť nejakú hlúposť, nehrnúť sa bezhlavo dopredu a nechať za sebou otvorené dvierka. Skrátka, dať si pozor a neinkasovať prípadný náhodný gól." Aká je vaša predstava o dnešnom derby východniarov? "Podobné zápasy bývajú dosť nepríjemné. Aj keď favoritmi duelu sme my, Odevu v žiadnom prípade nesmieme ani v najmenšom podceniť." Pravdupovediac, o výhre 1.FC Tatran pochybuje málokto. Bude to teda súboj s jediným otáznikom výškou konečného skóre po záverečnom hvizde? "Znovu len podčiarknem, že takéto derby zápasy bývajú nepríjemné. Takže radšej o takejto otázke neuvažovať. V každom prípade sa ale vynasnažíme zaťažiť konto súpera čo najväčším počtom gólov. To sú však naše predstavy, svoje o stretnutí majú ale aj v Lipanoch. Ako som už povedal, pokúsime sa nadviazať na strelecky úspešné predošlé zápasy."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.