Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

K hetriku mu pomohli prihrávky, čo mali oči, v derby si to treba vyžehliť u divákov

Sportnet|Publikované 18. nov 2002 o 23:00

Poprad Hetrik zdobí každého hokejistu. Pavol Segľa (na snímke vľavo v bielom) mohol byť právom hrdý po meraní síl v Žiline, pretože práve na

tunajšom ľade sa blysol takýmto kúskom. Stačila mu na to vlastne polovica zápasu, presne mieril v 30., 55. a 58. minúte. V jeho kariére sa k trom zásahom v jednom stretnutí dopracoval druhý raz, vlani bol rovnako úspešný v dueli proti Liptovskému Mikulášu. Teraz si to zopakoval. Čo si myslí, budú si naňho Žilinčania nabudúce dávať väčší pozor? "To neviem, azda pre nich strašiakom nebudem. Tentoraz mi to proste tak vyšlo, ako som si želal. Určite ale zakončovateľ potrebuje predovšetkým perfektné prihrávky a hlavne šťastie pri streľbe. Dôležité je, že sme vyhrali a získali tri body. Práve ich pričinením sme sa dotiahli na ďalšie tímy, ktoré sú momentálne v tabuľke pred nami," uviedol útočník, ktorý hosťuje v popradskom extraligovom kolektíve od minulého ročníka z Košíc.

Inak, pred prvým gólom korčuľovali na jedného Žilinčana Segľa a Paukovček, pričom neskôr uvedený veterán ŠKP presne naservíroval puk strelcovi. Druhý raz bol asistentom R. Tomas a do tretice bol zásah výsledkom perfektnej kombinácie celého útoku, v ktorom Segľa pôsobí. "Paukovčekova a Palovčíkova prihrávka mali oči." Do začiatku druhého dejstva to bolo nemierne vyrovnané stretnutie, hostia sa ujali vedenia, domáci potom vyrovnali. Keď Popradčania znovu strhli vedenie na svoju stranu, Žilinčania si uvedomili nebezpečenstvo a búšili ostošesť. "Aj preto tretí gól, ktorý som dal, považujem za najdôležitejší. Súper pritlačil, ale keď sme tretí raz rozsvietili červené svetlo, spadol nám kameň zo srdca. Hostitelia vyvinuli značné úsilie, aby vyrovnali, priznávam, mali sme i šťastie, ale to patrí k športu, veď lepšiemu praje. Navyše nás podržal aj brankár Klempa." Celok spod Dubňa je nepríjemný súper preto, že je značne nevyspytateľný, nikto nevie, čím prekvapí, zaskočí, s čím vyrukuje. "Ide o bojovný a dravý celok. Napríklad my sme predtým doma remizovali so Žilinčanmi, keď nás šokovali tri sekundy pred koncom."

Uplynulý piatok na Slovane Podtatrancom cvakli zuby naprázdno. Zavinili si to veľkej miery sami zbytočnými a častými vylúčeniami, čím sa podľa mladšieho z bratov Segľovcov narušila koncepcia, súdržnosť tímu. "Rozhádzali sa päťky, koncepcia hry sa zdecimovala a na to sme doplatili. V Žiline sme si dali už pozor na nedisciplinovanosť, nesedeli sme tak často na lavici hanby."

Dnes sa v Poprade uskutoční podtatranské derby, policajti hostia Spišiakov, ktorí sa stále hlbšie namáčajú do zostupových vôd. "Toto sú najhoršie stretnutia, lebo súper vsadí na bojovnosť a nasadenie. Bude to bitka o každý meter ľadu, o každý puk. Nemám podobný priebeh príliš rád. Musíme streliť góly, aby sme získali hernú pohodu a oslabili odpor rivala. Okrem toho nám ide aj o prilákanie diváka do hľadiska. Našich fanúšikov sme dosť sklamali prehrami na vlastnom ľade, treba si to u nich vyžehliť," vyjadril želanie Pavol Segľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.