Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

K. Feňo: Predpokladám odlišný volejbal ako v štvrťfinále

Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník sa do tretice stretnú v play–off s Volley Teamom UNICEF Bratislava (Autor: mk)
Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 23:00

Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník sa do tretice stretnú v play–off s Volley Teamom UNICEF Bratislava.

Podľa kapitána K. Feňa chcú Svidníčania ťažiť aj z pohody v kabíne.

SVIDNÍK. V hre o medailovú kolekciu vo volejbalovej extralige mužov ostali už iba štyri tímy, medzi ktorými nechýba ani víťaz základnej časti Legend Watches Slávia Svidník.

Zverenci trénera Jaroslava Vlka postúpili do semifinále tretíkrát za sebou, keď rovnako ako pred rokom, aj teraz si v prvom kole vyraďovacej fázy poradili s VK Ekonóm SPU Nitra.

Svidníčania zdolali svojho súpera 3:1, plus si ako bonus preniesli formu so stúpajúcou krivkou. Za stavu 1:1 na zápasy ešte prehrali doma prvý set, no potom už mladému talentovanému kolektívu spod Zobora hrajúcemu odvážne a uvoľnene nedali žiadnu šancu.

„Hoci to nebola ľahká séria, podstatné je, že sme sa zápas od zápasu, či už v obrane alebo útoku, zlepšovali a náš výkon mal rastúcu tendenciu. Trápili sme sa iba s plachtiacim podaním súpera, s ktorým sme sa postupne vyrovnali a posledných šesť setov sa už nieslo jasne v našej réžii. Nitru však teraz musíme hodiť za hlavu, lebo s Volley Teamom to bude o ničom inom. Somatotyp hráčov UNICEF-u je to totiž úplne iný, na podaní preferujú prudký skákaný servis, ich smečiari skáču vyššie..., preto predpokladám odlišný volejbal ako v štvrťfinále,“ zdôraznil kapitán Legend Watches Slávia Svidník Kamil Feňo.

Do tretice

Svidník a Volley Team sú si v play off, obrazne napísané, súdení. Pred dvoma rokmi sa stretli najskôr v štvrťfinále a v minulej sezóne sa ich cesty skrížili v semifinálovej sérii. V tomto ročníku nastúpili proti sebe trikrát a vždy sa z víťazstva tešili Bratislavčania.

„Keď som sa pred dvoma rokmi vrátil do Svidníka, naším prvým súperom v play–off bolo STU, terajší Volley Team a vtedy sme ich zdolali. Pred rokom išiel ďalej UNICEF, tak teda verím, že teraz opäť vyhráme my. Našou zbraňou by mohla byť pohoda, ktorá momentálne vládne v kabíne. Súper si prešiel v tejto sezóne svojím vlastným príbehom a hoci je Volley Team papierovým favoritom, postup to ešte nezaručilo nikomu. Vieme, kde je naša sila, na čo si musíme dať pozor a, samozrejme, nechýba nám ani odhodlanie urobiť maximum pre to, aby sme išli ďalej práve my,“ uviedol K. Feňo.

Rituál na finále

K play–off patria zákonite aj rôzne rituály či stávky, no kabína Svidníka sa v tomto smere dohodla, že tento typ kreativity si nechá až na finálové súboje.

„V predchádzajúcich dvoch sezónach sme vždy niečo vymysleli, ale teraz sme si povedali, že si počkáme na to, keď prekročíme prah semifinále. Ak sa nám podarí postúpiť, naši fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na sériu o majstrovský titul, ale aj na niečo navyše,“ dodal s úsmevom K. Feňo.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.