Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

K Cero V.O.D.S. v play-off proti maďarskému Szegedu

Sportnet|Publikované 16. dec 2006 o 00:00

Košice Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice zvíťazili v poslednom vystúpení v základnej skupine Európskeho pohára FIBA v litovskom Marijampole

85:81. Už pred stretnutím mali zaručený postup do play-off z druhého miesta, ale táto výhra im napokon pomohla udržať si miesto medzi lepšou polovicou spomedzi 32 postupujúcich. V rebríčku nasadzovania do 1. kola play-off sa umiestnili na 16. priečke, čo im zabezpečuje výhodu domáceho prostredia v odvetnom zápase. Súpera v 1. kole však budú mať zdatného súpera, narazia na maďarský Szeviép Szeged, ktorý obsadil v rebríčku pre nasadzovanie 17. miesto. Prvé stretnutie v Szegede sa uskutoční 11. januára, odveta v košickej Infiniti aréne 18. januára.

Toto meranie síl sľubuje zaujímavú zápletku, Maďarky totiž nesporne majú svoju kvalitu. Svedčí o tom aj ich účinkovanie v tomto ročníku domácej ligy, kde im patrí po 11. kole tretia priečka za hviezdnou dvojicou euroligových tímov Pécsu a Šopronu. Hráčky Szeviépu pritom majú na svojom konte len dve prehry a naposledy dokonca porazili doma aj favorizovaný Šopron! Košičanky teda budú musieť bojovať vskutku zo všetkých síl, ak chcú pomýšľať na postup ďalej. Szeged svoju silu ukázal aj v základnej skupine Európskeho pohára FIBA, keď si dvakrát poradil so slovinským majstrom Merkur Celje, rovnako aj s chorvátskym Medveščakom Záhreb. Podobne ako Košice na Dinamo Moskva, ani maďarský zástupca dvakrát nestačil na ruského súpera Čevakata Vologda, čo ho odsunulo na 2. miesto v skupine a až na 17. priečku v rebríčku pre nasadzovanie s rovnakou bilanciou ako K Cero V.O.D.S. štyroch víťazstiev a dvoch prehier. Slovenský šampión však má lepšie celkové skóre, a preto bude hrať odvetu doma. Za zmienku stojí, že tieto dva celky sa už v Európskom pohári FIBA stretli, pred troma rokmi v základnej skupine vyhrali Košice doma o 23 bodov, vonku prehrali o bod. V Szegede ešte vlani pôsobila aj košická odchovankyňa Agnesa Nagyová, ktorá však v tejto sezóne už v tíme nie je.

Pre zaujímavosť, Ružomberok čaká v 1. kole play-off tejto súťaže talianska Parma. Veľa pritom nechýbalo a mohlo to dopadnúť aj tak, že si v šestnásťfinále skrížia zbrane obaja slovenskí zástupcovia. Stačilo, aby mal Ružomberok o trošku lepšie celkové skóre a došlo by presne k takejto kurióznej situácii.

Dvojice šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA (11. a 18. januára): Dorsten (Nem./32. v rebríčku pre nasadzovanie) Vologda (Rus./1.), Gran Canaria (Šp./31.) - Besiktas (Tur./2.), Hapoel Tel Aviv (Izr./30.) - Dinamo Moskva (3.), Pays d'Aix (Fr.(29.) - Lille (Fr./4.), Priolo (Tal./28.) - Adana (Tur./5), Ramla (Izr./27.) - Barcelona (Šp./6), Gospič (Chor./26.) - Montpellier (Fr./7.), CSKA Sofia (Bul./25.) - Hondarribia (Šp./8), Zaporočie (Ukr./21.) - Faenza (Tal./9.), Šibenik (Chor./24.) - Taranto (Tal./10.), Leon (Šp./23.) - Hašaron (Izr./11.), Dinamo Moskovský región (Rus./22.) - Kursk (Rus./12.), Ribera (Tal./20.) Orenburg (Rus./13.), Vršac (Srb../19.) - Tarbes (Fr./14.), Ružomberok (SR/18.) - Parma (Tal./15.), Szeged (Maď./17.) - K Cero V.O.D.S. (SR/16.).

Dnes zaujímavé derby

Košice Kým mužská basketbalová extraliga má už vianočnú prestávku, v ženskej ostáva do pauzy odohrať ešte dnešné kolo. V ňom sa pozornosť Košičanov upriami na zaujímavé mestské derby medzi Cassoviou a Viktoriou PČSP, ktoré sa o 18. hodine začne v hale SOU železničného na Palackého ulici. Najmä Cassovii ide o veľa, pretože urputne bojuje o účasť v prvej šestke pre nadstavbovú časť. Viktoria PČSP je v tabuľke vyššie (na 4. mieste) a určite si bude chcieť svoju výbornú pozíciu potvrdiť. Zvlášť, keď v prvom tohtosezónnom meraní síl doma nad mestským rivalom vyhrala hladko 88:68. Cassovia však pod svojimi košmi iste bude túžiť po odvete. Tretí košický zástupca K Cero V.O.D.S. cestuje dnes na palubovku nováčika Slovana Bratislava.

Súvisiace články