Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

K-CERO I. C. P. Košice - Wisla can-pack Krakov 71:88 (17:25, 32:47, 47:71)

Sportnet|Publikované 2. nov 2005 o 23:00

Košice - Basketbalistky slovenského majstra si včera odkrútili svoju tohtosezónnu domácu premiéru v pohárovej Eurolige proti poľskej Wisle

Krakov.

Úvod bol ako na hojdačke, keď sa v rýchlom tempe menil vývoj stretnutia. Košičanky prehrávali 2:5, otočili na 6:5 no vzápätí inkasovali osembodovú šnúru. Od tých chvíľ Krakovčanky výraznejšie ožili a pôsobili lepším dojmom. Domácim sa nedarilo ubrániť strelkyne súpera a aj v útoku sa presadzovali len ťažko.

Poľky natiahli v poslednej minúte prvej štvrtiny svoj náskok na 10 bodov. Ani v druhej desaťminútovke sa východniarkam nedarilo nájsť v sebe väčšiu iskru a strhnúť vedenie na svoju stranu. Hosťujúci kolektív naďalej kontroloval svoj náskok, ktorý režírovali Skerovičová a Teforgeová. Posledne menovaná Američanka trojkou z ťažkej pozície zároveň s klaksónom pečatila polčasové skóre na 32:47 a dosiahla tak už svoj šestnásty bod (štvrtú trojku).

Druhý polčas zmenu obrazu hry nepriniesol. Naopak, Krakov hral v absolútnej pohode a skóre hrozivo narastalo. V 25. min. to bolo už 39:61, čo čakal málokto. Oporám domáceho celku to nešlo a na ihrisku sa už celý zápas trápili. Náskok poľského vicemajstra dosiahol postupne až 26-bodovú hranicu.

V záverečnom dejstve sa tak súboj už len dohrával a išlo iba o konečné skóre. Prvé domáce vystúpenie Košičankám teda vôbec nevyšlo.

Zostava a body Košíc: Johnsonová 20, Malešová 12, Michulková 10, Frniaková 8, Timková 6 (Mazzanteová 11, Ružičková 3, Jurčenková 1, Čarnoká 0) - najviac bodov Wisly: Deforgeová 24, Škerovičová 19, Brownová-Braxtonová 17, Kresová 10. TH: 18/19 - 20/13, trojky 4:9, fauly: 16:15, rozhodovali: Kokainis (Lot.) a Vecerskis (Lit.), 2000 divákov.