Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

K bodu chýbal Popradu malý krok

Sportnet|Publikované 10. apr 2013 o 22:00

V sobotu sa v jarnej odvete predstavili popradskí futbalisti opäť na ihrisku súpera. Odchádzali znova naprázdno.

V sobotu sa zatiaľ iba po druhýkrát v jarnej odvete predstavili popradskí futbalisti opäť na ihrisku súpera, odkiaľ odchádzali znova naprázdno.

POPRAD. Po prehre s košickou rezervou nestačili tentoraz na Lipany, ktorým však boli zdatným protivníkom.

K dosiahnutiu priaznivého výsledku im navyše chýbal len malý krok, pretože hostitelia z horného Šariša rozhodli o svojom skalpe 1:0 až v samom závere merania síl.

Po ďalšej nešťastnej prehre spojenej s neúspešným vstupom do odvetnej časti súťaže zavládlo v popradskom kolektíve sklamanie, čo potvrdil aj asistent trénera Juraj Kšenzakovič.

„V prvom rade treba poznamenať, že tak, ako sme my stratili nesmierne cennú remízu, domáci prišli, naopak, veľmi šťastlivo k zisku troch bodov. Vývoj stretnutia pritom všetkým ukázal, že išlo o obojstranne slabý duel, v ktorom si možno ani jedno z mužstiev nezaslúžilo zvíťaziť. V ofenzíve sa hráči o veľa vzruchu nepostarali a o konečnom rezultáte rozhodla iba jedna pološanca dve minúty pred záverečným hvizdom, kedy sme viac-menej podcenili situáciu pred vlastným pokutovým územím. Keďže na jar doposiaľ väčšinou stále len improvizujeme, čo potvrdili už tri odložené majstrovské stretnutia, táto nečakaná prestávka sa akoby teraz prejavila práve v Lipanoch, z nášho pohľadu nielen na predvedenom výkone, ale aj na nepriaznivom výsledku.“

Po neúspechu v Lipanoch sa zrejme Popradčania v nedeľu predstavia po prvýkrát v odvete aj na prírodnej tráve v Kremničke. Vzhľadom na momentálny vývoj a postavenie oboch tímov v tabuľke pôjde o nesmierne dôležitý, prakticky šesťbodový súboj.

Keďže Podtatranci v jarnej časti na ihriskách súperov doposiaľ nemali dôvod na radosť z bodového zisku, v tomto blížiacom sa náročnom stretnutí si už nepripúšťajú ďalšie zakolísanie. Splniť tento vytúžený cieľ však podľa slov popradského asistenta trénera nebude jednoduché.

„Podobne ako pred zápasom v Lipanoch, aj tentoraz musím uviesť, že zatiaľ nepoznáme hernú silu mužstva Kremničky. Veľký vplyv na to má aj do týchto chvíľ neúplná jarná časť bez nekompletne odohraných jednotlivých kôl. Tieto neočakávané výpadky, ktoré zastihli takmer každé mužstvo, spôsobujú menšie množstvo potrebných informácií o súperovi, ktorý sa nám momentálne postaví do cesty. Pevne však verím, že majstrovské stretnutie už odohráme konečne na prírodnej tráve, čo by malo náš tím na ihrisku výkonnostne správne vzpružiť a priviesť k dosiahnutiu úspechu. Mrzieť nás však môže najmä prevládajúca nepríjemná situácia okolo popradského futbalu, ktorá nám vo veľkom rozsahu bráni v bezproblémovej tréningovej príprave na jednotlivé majstrovské stretnutia. Dúfam preto, že celkový vývoj okolo „koženej“ v tomto klube sa podarí dať v rýchlom čase dohromady, lebo iba v takomto prípade dokáže v mužstve znovu zavládnuť pozitívny duch, to sa na ihrisku správne zomkne a aj tí skúsenejší, starší hráči budú pre tím oporami.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.