Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Jurko verí, že diváci budú dvanástym hráčom

Sportnet|Publikované 8. apr 2009 o 00:00

Po hladkom víťazstve nad Vysokými Tatrami 5:0 sa v ďalších dvoch líder najvyššej regionálnej futbalovej súťaže trocha trápil, pričom v Giraltovciach

nedal ani gól. V tejto sezóne sa to stalo hráčom Moldavy po prvý raz, že neprekonali súperovho brankára.

MOLDAVA. Povinné body získali v Sobranciach po najtesnejšom víťazstve 1:0 a udržali si štvorbodový náskok pred druhým Bardejovom, ktorého hostia v sobotu pred Veľkou nocou. V ostatných dvoch kolách vyšiel naprázdno aj najlepší strelec súťaže Roman Jurko, ktorý akoby sa šetril na šláger. "Nedá sa povedať, že by som sa nejako šetril alebo zvlášť pripravoval. Pred nami je zápas ako každý iný, ale má príchuť šlágra. V meste sa o ňom už mesiac hovorí a neobchádza to ani nás hráčov. Pripravujeme sa zodpovedne a nie je dôležité, či strelím gól ja alebo niekto iný, dôležité je víťazstvo," hovorí R. Jurko.

Strelecky vybuchli

Po ich nečakanom zakopnutí u lídra v Giraltovciach cítia Bardejovčania šancu zdramatizovať boj o prvú priečku, ale nič také si však nepripúšťajú Moldavčania. Podľa Jurka v Giraltovciach vybuchli strelecky a v Sobranciach uhrali presne to, čo potrebovali. Mužstvo ťahá peknú sériu stretnutí bez prehry a doma by ju nechceli prerušiť. "Sú aj také zápasy a dni, keď nedáte gól. Zahodili sme šesť tutoviek a duel sme si prehrali sami. V Sobranciach sme získali presne to, čo sme si povedali. Neobzeráme sa za sebou, ale pozeráme na zápasy, ktoré nás čakajú do konca sezóny," povedal na margo ostatných dvoch kôl.

Šesťbodový zápas

Šláger jarnej časti sľubuje zaujímavý zápas, v ktorom sú karty otvorené pre obe strany. Pred týmto duelom sú na tom po psychickej stránke lepšie domáci, ktorí majú k dobru štvorbodový náskok, ale hráči si dobre spomínajú na vlaňajšie výkony Bardejova, keď dokázal zamiešať postupovými kartami. "Súboj prvého s druhým hovorí za všetko, ale do konca zostáva ešte dosť kôl. V prípade víťazstva by sme mali väčšiu psychickú výhodu. Jednoznačne ide o jarný šláger s príchuťou šiestich bodov a tomu sme upriamili aj našu prípravu. Chceme v sobotu dokázať, že sme lepší ako náš súper a berieme iba víťazstvo. Verím, že budeme mať aj podporu divákov, ktorých by som rád na tento dôležitý zápas pozval. Je lepšie hrať pred plným hľadiskom, ktoré svojimi hlasivkami dokáže byť dvanástym hráčom. Bardejovčania prídu k nám uhrať čo najlepší výsledok, s čím musíme počítať a urobiť všetko, aby sme vyhrali a o všetkom sa rozhodlo na ihrisku," vyslovil svoje želanie R. Jurko. Vedúca dvojica súťaže odskočila bodovo súperom a teraz medzi sebou zvádza boj o jedno postupové miesto. Sobotňajší šláger ukáže, či líder bodovo unikne aj Bardejovu, alebo bude s ním bojovať plece pri pleci až do posledného kola.

Súvisiace články