Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Jurko si zahrá so Sovičom, ktorému podával lopty

Posila Roman Jurko. (Autor: Jaroslav Glovičko)
Sportnet|Publikované 20. jan 2015 o 23:00

S futbalom prebrázdil slovenské kluby a mal aj možnosť okúsiť, ako chutí legionársky chlebík.

Veľmi pestrý je pohľad do futbalového životopisu Romana Jurka, ktorý sa takmer dve desiatky rokov pohyboval na poli profi futbalu. S ním prebrázdil nielen slovenské kluby, ale mal aj možnosť okúsiť, ako chutí legionársky chlebík. Po návrate domov sme ho už mohli sledovať na druholigových či treťoligových trávnikoch.

KOŠICE. Priznal, že futbalu venoval všetok svoj čas a nezanevrel naň ani počas nepríjemného zranenia chrbtice. Aj keď málokto veril, že sa vráti na ihrisko, predsa len to dokázal.

Patrí medzi víťazné typy, v pamäti fanúšikov sa zapísal ako veľký srdciar a dobrý strelec. Potvrdil to aj dvomi prvenstvami najlepšieho strelca tretej ligy.

V polčase tohtoročnej sezóny sa rozhodol pre zmenu a poloprofesionálny futbal vymenil za amatérsky.

Z druholigovej Moldavy odchádza do štvrtej ligy a v jarnej časti posilní celok Veľkého Folkmara.

„Roky nezastavím. Ako profi hráč v našej lige sa nie je ľahké uživiť, preto som hľadal inú cestu. Dostal som pracovnú ponuku s tým, že môžem zároveň hrávať štvrtú ligu. Nebolo času na dlhé zvažovanie a od minulého týždňa už som hráčom Veľkého Folkmara. Poznám hráčov a viacerí z nich pôsobili vo vyšších súťažiach,“ rozhovoril sa Roman Jurko, ktorý v závere tohto mesiaca oslávi 32. narodeniny.

Vystriedal viacero klubov

Ako sme už spomenuli, jeho futbalový životopis v sebe skrýva viaceré kluby, či už 1. FC Košice, ktoré ho bralo do svojich radov ako veľký talent, neskôr hral za Slovan Bratislava, Inter, Báč i Dunajskú Stredu.

Potom si to namieril do druhej izraelskej ligy v roku 2006, v nasledujúcom hrával v tretej španielskej lige za UD Alzira, potom pôsobil na Cypre.

Od roku 2008 sme ho už mohli sledovať na domácich trávnikoch v dresoch Moldavy, Bardejova či Lokomotívy Košice.

„Futbal ma stále baví, preto som sa rozhodol hrávať v amatérskych podmienkach. Bude to zmena, lebo opadne veľký tlak z toho, že musíme ako celok dosahovať iba víťazstvá. V prvom rade si chceme zahrať dobrý futbal a potešiť divákov, veď hráme pre nich,“ prezrádza nová posila štvrtoligistu.

Priznal, že v novom klube našiel rodinnú pohodu a už sa teší na majstrovské stretnutia.

„Už skôr som mal možnosť stretnúť sa s hráčmi a teší ma, že si zahrám v jednom tíme s Mirom Sovičom. Mal som možnosť ho sledovať v zápasoch Ligy majstrov v Čermeli, počas ktorých som bol zberačom lôpt. Okrem neho je tu viac skúsených hráčov a verím, že spoločne dokážeme divákov potešiť hrou aj víťazstvami,“ dodal Roman Jurko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.