Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jurko odštartoval strelecké hody

Sportnet|Publikované 16. sep 2008 o 22:00

Druhý raz v tejto sezóne vyhral nováčik a zároveň aj líder tretej ligy rozdielom šiestich gólov na domácom trávniku. Moldava si v prvom kole poradila

so Sabinovom a rovnaký výsledok zopakovala aj v ostatnom ôsmom kole proti Spišskému Podhradiu.

MOLDAVA. Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou duel bol v prvom polčase veľmi vyrovnaný a rovnako aj v úvode druhého, avšak posledná dvadsaťminútovka bola pre hostí pohromou, keď inkasovali tri góly. "Po prvej polhodine hry to vôbec nevyzeralo na takýto výsledok," hovorí autor dvoch gólov Roman Jurko. "Súper asi po polhodine hry mal veľkú šancu, ale z päťky nedali. Iste by sa nám za nepriaznivého stavu hralo ťažšie a výsledok by iste nebol taký aký je."

Gól do šatne ich načal

Podhradčanom sa v doterajších kolách v koncovke darilo, veď majú tretí najlepší útok, ale tomto kole si strelci asi vybrali oddychový čas. Nedokázali sa presadiť proti pozornej obrane a dobrému brankárovi. Umne hrajúceho súpera v obrane načal najlepší strelec ligy R. Jurko gólom do šatne, ktorý nepridal na pokoji zverencov trénera Emila Jacka. "Za nerozhodného stavu súper dosť "hrýzol", ale po dvoch góloch akoby rezignoval," hovorí Jurko. Dvomi presnými zásahmi v závere prvého a úvode druhého polčasu len potvrdil, že právom mu patrí prvá priečka v tabuľke strelcov. Ako si spomína na ôsmy a deviaty gól sezóny? "Prvý som dorazil do bránky, keď brankár vyrazil centrovanú loptu. Tá sa odrazila ku mne a potom už nebol problém zakončiť. Druhý padol po štandardke. Po jednom z rohou ma obrana nechala na päťke voľného a mohol som pohodlne hlavou zakončiť." Dvojgólový náskok vniesol viac pokoja do radov domácich, ale nik z hráčov či realizačného tímu nečakal, že v závere svoje vedenie ešte prikrášlia. Za dvanásť minút dali tri góly a súperovi uštedrili najvyššiu prehru v tejto sezóne. "Súper hral v defenzíve veľmi kompaktne a neverili sme, že sa môže padnúť až toľko gólov. Do stavu 2:0 hrali pozorne v obrane, pred šestnástkou boli piati - šiesti hráči. Obranu dobre organizoval Papcún a stredom sme sa nevedeli dostať na dostrel bránky. Aj preto sme útoky ťahali po stranách a dokázali sa aj presadiť strelecky. Tento výsledok nás potešil a nie je vôbec rozhodujúce či som dal dva góly, alebo som najlepším strelcom. Pre mňa aj spoluhráčov je prvoradé že Moldava je na prvom mieste," dodal R. Jurko. Aj tento duel ukázal, že nováčik hrá v dobrej pohode a kráča za naplnením svojho cieľa.

BILANCIA 8. KOLA III. LIGY

Výsledky: Šaca-Brekov - N. Hrušov 1:1, Sobrance - Stropkov 2:1, Bardejov - KE-Krásna 3:0, V. Šariš - KE-Barca 2:0, Moldava - Sp. Pdhradie 6:0m V. Tatry - Svidník 0:1, Sabinov - Lok. Košice 0:0, Giraltovce - Topoľany 1:0.

BILANCIA DOMÁCI - HOSTIA: 8 5 2 1 15:3 (góly) 17:5 (body). Doteraz: 64 42 8 14 123:58 (góly) 134:50 (body)

POČET GÓLOV: 18 priemer na zápas: 2,25. Doteraz: 118 priemer na zápas: 2,8.

STRELEC KOLA: Jurko (Moldava) dal 2 góly.

DIVÁCI: 2 750, priemer na zápas: 343. Doteraz: 24 118 priemer na kolo: 3 014.

ŽLTÉ KARTY: 28. Doteraz: 200.

ČERVENÉ KARTY: 3 - Durbák (KE-Braca), Šefc (V. Tatry), Puchír (Svidník). Doteraz: 10.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.