Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jurkemikovi robí starosti zloženie obrany, nechce mať iba jedného útočníka

Sportnet|Publikované 3. sep 2002 o 22:00

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislav Jurkemik má pred svojou kvalifikačnou premiérou proti Turecku najväčšie problémy so zložením

obrany, respektíve stopérskej dvojice. Slovenský kormidelník súčasne dodal, že v úvodnom zápase 7. kvalifikačnej skupiny o postup na ME 2004 v Portugalsku, ktorý sa uskutoční pod vedením hlavného rozhodcu Antonia Jesusa Lopeza Nieta zo Španielska 7. septembra o 20.30 h v Istanbule, nebudú jeho zverenci osobne brániť ani jedného hráča z bronzovej ekipy na MS 2002 v Japonsku a Kórejskej republike.

"Myslím, že proti súperovi, akým Turecko je, by nemalo význam hrať systém s osobným bránením. Obetovať napríklad Janočka na Basturka v momente, keď má súper ďalších troch-štyroch tvorivých hráčov, je nezmysel. Turci majú v strede poľa zohratú päticu bývalých spoluhráčov z Galatasarayu a s tým musíme počítať. Najväčšie otázniky máme v obrane, hľadáme jej optimálne zloženie, pričom máme niekoľko možností. Rovnako, ako aj v prípade herného systému, ktorý bude 4-4-2, alebo 3-5-2. Napriek tomu, že napríklad Vittek (na snímke) dokáže viazať na seba aj dvoch obrancov súpera, nebudeme hrať v Istanbule na jedného útočníka. Zápas v Belgicku (1:1) ma utvrdil, že nám spomínaný systém vyhovuje. A ak chlapci nešetria krokmi, majú šancu na dobrý výsledok," povedal tréner Jurkemik, ktorý nominoval na úvod kvalifikačného cyklu aj staronového reprezentanta Zdena Štrbu (figuroval už v nominácii na zápas s Japonskom, pre zranenie chrbta napokon nehral) z Matadoru Púchov a absolútneho premianta v reprezentačnom A-tíme Martina Poljovku zo Spartaka Trnava. "Obaja nominovaní hráči môžu pokojne nastúpiť v základnej zostave. Pravidelne hrávajú ligové zápasy, nemajú kondičné problémy. Nemám pocit, že by som ich nomináciou riskoval. Rozhodne nie viac ako v prípade, že by som do mužstva zaradil legionára, ktorému momentálne chýba zápasová prax z rôznych dôvodov," dodal slovenský kormidelník, ktorý včera absolvoval so svojimi zverencami dva tréningy a videoanalýzu priateľského medzištátneho zápasu Turecko Gruzínsko (3:0).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.