Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jurkemik: "St. Gallen? Neprichádza do úvahy..."

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Košice/ Bratislava - Po víkendovom stretnutí švajčiarskej ligy medzi mužstvami FC Vil a a FC St. Gallen svietil na tabuli štadióna Bergholz výsledok

1:3. Hostia zo St. Gallenu by sa však napriek tomu najradšej niekam schovali. Sedemtisíc tristo divákov, čo bol vypredaný štadión, totiž videlo 11 gólov v sieti hostí a v skutočnosti výsledok 11:3. To len svetelná tabuľa nestačila pokyť prvé dvojciferné číslo, takže jednu jednotku si domáci museli odpustiť. V každom prípade, od roku 1960 ide o najtvrdšiu porážku vo švajčiarskej lige. Pred ňou to bola nádielka Servette Ženeva do brány Grenchenu, zápas z januára 1960 skončil výsledkom 11:2. Zápas medzi FC Vil a FC St. Gallen síce nepriniesol výraznejší gólový rozdiel, sumár gólov je však najvyšší od roku 1915. Teda od roku, kedy sa v krajine helvétskeho kríža liga začala hrať... "To už sa dá povedať, že tam asi hrali hokej, aspoň, podľa výsledku" hovorí Ladislav Jurkemik, reprezentačný tréner Slovenska. A zároveň bývalý hráč FC St. Gallen, jeho bývalý kapitán a bývalý tréner. Ktorý tam má stále dosť známych. "Samozrejme, že mi telefonali, čo a ako prebiehalo. Vôbec, ja mám odtiaľ časté telefonáty, stále keď niekto zo Slovenska do Švajčiarska prestúpi, či niekto so Švajčiarmi hrá..."

Prejdime k tomu podstatnejšiemu. Kým FC Vil postúpil na tretie miesto tabuľky, FC St. Gallen je na vypadávajúcom mieste. Pre majstra spred dvoch rokov veľmi kruté... V klube už aj preto na jeseň stihli vymeniť troch trénerov a zdá sa, že sa bude meniť opäť. Najväčší švajčiarsky denník Blick, ako sme už v tom našom denníku uviedli, už vyšiel s menoslovom kandidátov. A konštatoval, že mužstvo môže pred vypadnutím zachrániť len slovenský reprezentačný tréner Ladislav Jurkemik. "Aj to už viem. Tí známi mi hovorili, že v tom menoslove v novinách som na prvom mieste medzi kandidátmi. Musím však povedať, že ten telefonát bol od môjho dobrého kamaráta, nie od niekoho z klubu. A aj keby... Ja mám zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom, takže to jednoducho neprichádza do úvahy. Ale samozrejme, že ma niečo také potešilo. Že si na mňa spomenuli po desiatich rokoch, ja som odtiaľ odchádzal v deväťdesiatomdruhom. Odviedol som tam však dobrú robotu, preto si na mňa spomenuli," uzatvára náš reprezentačný kormidelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.