Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Jurkemik nominoval na Macedónsko

SITA|3. sep 2003 o 16:22

SENEC 3. septembra (SITA) - Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislav Jurkemik oznámil v stredu osemnástku hráčov na stretnutie 7. kvalifikačnej skupiny ME 2004 proti Macedónsku, ktoré sa uskutoční 10. septembra o 20.15 h na štadióne v Ži

line. V kádri figuruje tucet legionárov a šestica futbalistov zo slovenskej najvyššej súťaže (piati zo Žiliny a Urban z Ružomberka). Zo stabilných článkov Jurkemikovho výberu sú iba medzi náhradníkmi Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg), Rastislav Michalík (Sparta Praha/ČR), Róbert Vittek (1. FC Norimberg) či Vladimír Leitner (FK Teplice/ČR), naopak na šancu dostať sa opätovne po dlhšom čase do A-mužstva SR čaká v pozícii náhradníka Stanislav Varga (Celtic Glasgow). "Prídu hráči, ktorí sa osvedčili v zápase proti Kolumbii, mám na mysli najmä Sninského, Ďuricu a Urbana. Ukázali dobrú hru, ale aj prístup. Zaslúžia si miesto v nominácii. Niektorí ďalší hráči majú problémy vo svojich kluboch. Ja to chápem, ale musia rátať s tým, že na ich miesta prídu náhradníci a pokiaľ sa uchytia, budú v nominácii oni. Vytvára sa konkurencia, čo je aj dobré. V nových kluboch sa začína dariť Babničovi, góly strieľa Benčík," povedal na margo nominácie tréner Ladislav Jurkemik. K absenciám viacerých skúsených hráčov kormidelník A-tímu SR ďalej poznamenal: "S Karhanom som telefonoval pred zápasom s Kolumbiou. Povedal som mu, že by mu pomohlo zahrať si 90 minút, keď nehrá stabilne vo Wolfsburgu. On povedal, že potrebuje byť v klube, preto som ho nepovolal. Vittek sa musí zžiť s novým prostredím v Norimbergu. Michalík zasa nehráva v Sparte. Čo sa týka Stana Vargu, šancu by mali dostať tí, ktorí sú perspektívni do budúcnosti, nech už bude trénerom reprezentácie ktokoľvek. Varga rok nehrával." Podľa L. Jurkemika by mal byť v súboji s Macedónskom kapitánom mužstva, ktoré bude bojovať o konečné 3. miesto v 7. kvalifikačnej skupine, legionár z bundesligového Mönchengladbachu Igor Demo. "Motivácia pre hráčov musí byť 3. miesto v skupine. Ak sa niekomu máli, že reprezentuje päť miliónov ľudí, neviem, čo viac ho už môže motivovať. Niektorí len berú a nevrátili, čo im reprezentácia dala. Ak by nehrali za národný tím, nikam by sa nedostali," doplnil reprezentačný tréner.

Zraz nominovaných hráčov A-tímu SR pred zápasom s Macedónskom bude v nedeľu 7. septembra 2003 o 18.00 h v hoteli Bránica v Belej pri Terchovej.


Osemnásťčlenná nominácia A-tímu SR na kvalifikačný zápas ME 2004 proti Macedónsku v Žiline (hrá sa 10.9. 2003 o 20.15 h):

Brankári: Miroslav Konig (Elazigspor/Tur.), Branislav Rzeszoto (MŠK Žilina)

Obrancovia: Martin Petráš, Vladimír Labant (obaja Sparta Praha/ČR), Maroš Klimpl (Viktoria Žižkov/ČR), Radoslav Zabavník, Branislav Labant (obaja MŠK Žilina), Michal Hanek (Dinamo Moskva/Rus.)

Stredopoliari: Karol Kisel (Slovan Liberec/ČR), Dušan Sninský, Martin Ďurica (obaja MŠK Žilina), Marek Mintál (1. FC Norimberg/Nem.), Rudolf Urban (MŠK SCP Ružomberok), Vladimír Janočko (Austria Viedeň/Rak.), Igor Demo (Borussia Mönchengladbach/Nem.)

Útočníci: Tomáš Oravec (Viktoria Žižkov/ČR), Ľuboš Reiter (Sigma Olomouc/ČR), Szilárd Németh (FC Middlesbrough/Angl.)


Náhradníci:

Brankár: Ján Mucha st. (MŠK SCP Ružomberok)

Hráči v poli: Marián Kurty (MŠK SCP Ružomberok), Rastislav Michalík (Sparta Praha/ČR), Vladimír Leitner, Henrich Benčík (obaja FK Teplice/ČR), Zdeno Štrba, Miroslav Barčík (obaja MŠK Žilina), Stanislav Varga (Celtic Glasgow/Škót.), Roman Kratochvíl (Denizlispor/Tur.), Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg/Nem.), Róbert Vittek (1. FC Norimberg/Nem.), Peter Babnič (Sigma Olomouc)


Súvisiace články