Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jurčo s Gálom-Andrezlym proti Realu Madrid

Sportnet|Publikované 14. júl 2009 o 22:00

Dvom košickým futbalistom sa v zeleno-bielom drese írskeho Shamrock Rovers črtá životný zápas: nastúpiť proti Realu Madrid a ich dvom čerstvým prírastkom Cristianovi Ronaldovi a Kaká.DUBLIN. Už niekoľko dní sú na skúške v írskom futbalovom klube Shamrock Rovers dvaja futbalisti MFK Košice Peter Gál-Andrezly a Pavol Jurčo. Iba 19-ročný ofenzívny stredopoliar a slovenský reprezentant v mládežníckych kategóriách Gál-Andrezly hosťoval uplynulý polrok v anglickom tíme FC Middlesbrough. Zdá sa, že Ostrovy mu učarili, pretože v súčasnosti bojuje o nový angažmán v najslávnejšom írskom klube Shamrock Rovers (15 titulov). Spolu s ním je na pobyte aj 23-ročný útočník či stredopoliar Pavol Jurčo. Obaja odohrali aj jeden prípravný duel proti anglickému Newcastle United, ktorý Rovers prehrali 0:3.

Po Newcastli "biely balet"?

"Obaja futbalisti hrali v tomto stretnutí a počínali si podľa informácií pozorovateľov veľmi dobre. Škoda, že Peter Gál-Andrezly musel ísť predčasne dolu z ihriska v 55. minúte pre problémy po tvrdých súbojoch. Zaujal aj Jurčo, ktorý sa v jednej veľkej príležitosti nedokázal presadiť," poznamenal k zápasu generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Jeden veľký zápas majú obaja košickí futbalisti za sebou a ešte väčší ich možno čaká. V pondelok 20. júla totiž Shamrock Rovers odohrá na vlastnom štadióne duel proti Realu Madrid! "Zatiaľ ešte nemám potvrdenú informáciu, no obaja by v tomto klube mali ostať ešte týždeň. Pokojne sa teda môže stať, že nastúpia proti Realu," konštatoval J. Vukušič.

Vstupenka za 225 €

Takáto šanca sa niektorým hráčom naskytne raz za život. Väčšina však takéto šťastie nemá. Paradoxné je to najmä u Pavla Jurča, ktorému tréner Ján Kozák ešte pred koncom minulého ročníka oznámil, že s ním ďalej neráta a môže si hľadať nové angažmán. Teraz sa mu naskytá možnosť nastúpiť proti Cristianovi Ronaldovi, Kaká či Karimovi Benzemovi. Najväčším prestupovým bombám v tomto termíne.

Maličký Tallaght Stadium, ktorý má kapacitu 3 500 miest, je beznádejne vypredaný. Aj napriek tomu, že vstupenka stála 225 € (6 778,35 Sk)! Predsa len, na taký zápas sa nechodí každý deň.

Mimochodom, na Ostrovoch je ešte jeden hráč MFK Košice - 16-ročný brazílsky stopér Dionatan Teixeira, ktorého skúša anglický Birmingham City.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.