Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Jurčenková sa nadýchla k dobrému výkonu, stopli ju fauly

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 23:00

Košice - Basketbalistky K Cero I.C.P. Košice síce ešte sedem minút pred koncom euroligového zápasu proti Dinamu Moskva prehrávali len o dva body, ale

napokon z toho bola len konečná pomerne vysoká prehra 65:82. Napriek bojovnému a nepoddajnému výkonu v závere východniarkám predsa len došli sily, keďže na ihrisku točili menej hráčok ako ruský celok. Aj tréner Karnay po stretnutí uviedol, že k výhre im chýbali tri hráčky a družstvo treba posilniť, lebo zopár opôr nemôže proti takémuto súperovi odtiahnuť vo vysokom tempe celý zápas.

"Konečný výsledok je naozaj krutý. Dlho to vyzeralo nádejne, hoci tretia štvrtina už bola slabšia, aj tak sme sa ešte držali. Keď sa teraz človek pozrie na výsledok, ako by sme ani nehrali...," povzdychla si pivotka K Cero I.C.P. Anna Jurčenková. Sedemnásťbodová prehra je dosť výrazná aj vzhľadom na to, že Košičanky naháňajú v teoretickej snahe o postup do osemfinále skóre. "Iste. Je to strašné. Mali sme totiž ešte akú-takú šancu na postup, hoci bola dosť mizerná. Teraz už aj to skóre je dosť biedne. Naozaj strašne sa na to pozerá."

Dinamo Moskva nepredvádzalo v Košiciach žiaden extra výkon. Skôr ukázalo, prečo posledné dva euroligové stretnutia výrazne prehralo. Rusky stratili dosť lôpt a predviedli aj niekoľko nepremenených tutových pozícií. Miestami ukazovalo, že je v daný deň poraziteľné. "Tiež si myslím. Keď sme mali šancu zlomiť ich, zlomili sme akurát seba. Namiesto toho, aby sme dali ľahké koše, sme stratili jednoduché lopty. Naozaj ťažko sa mi hovorí." V rozhodujúcich momentoch sa prejavovala silnejšia lavička hosťujúceho tímu. "Majú viac skúseností, ale podľa mňa sme dnes mali na to, aby sme ich porazili. Nikto ani nečakal, že po takomto priebehu zápasu to nakoniec skončí o 17 bodov."

Anna Jurčenková sa v stredu nadýchla k dobrému výkonu. Spomedzi košických pivotiek sa ukazovala v dueli proti Dinamu v najlepšom svetle, bojovala a vedela sa presadiť, no dioplatila na nečistú hru. Už v prvom polčase mala na konte štyri fauly, hoci strávila na ihrisku len desať minút. Pochopiteľne, tréner Karnay ju musel stiahnuť z hry a keď ju znova nasadil, v 32. minúte sa vyfaulovala, čo bolo pre K Cero I.C.P. určite na škodu. "Vezie sa to so mnou celý život, že urobím hlúpe fauly vtedy, keď netreba. To sa mi potom vypomstí a nemôžem dohrať zápas. Aj v stredu to tak bolo a potom nemal kto dievčatám pod košom pomôcť. Ostali iba dve a museli sa trápiť až do konca. Musím sa z takýchto zápasov poučiť, lebo to nepomáha ani mne ani družstvu." Myslí si Jurčenková, že rýchle zbieranie faulov súviselo so silou protihráčok? "Podľa mňa nie. Takéto blbé chyby totiž robím vždy, aj keď hráme so slasbým súperom. Je to v mojej hlave, musím sa s tým vysporiadať a odnaučiť sa to," dodala talentovaná pivotka.

Košičanky po ôsmej prehre v Eurolige ostávajú naďalej ako jediný tím v celej Eurolige bez víťazstva. Teoretickú šancu na postup do play-off síce stále majú, no po vysokej prehre asa opäť zmenšila.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.