Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Jurčenková: Po Slovane späť do euroligovej reality

Sportnet|Publikované 29. nov 2004 o 00:00

Košice - Nebol ta prvý divoký výsledok majstrovskej Delty I.C.P. v tejto sezóne. Košické basketbalistky v extralige kráčajú pevným krokom, pretože

väčšina ich súperov na víťazstvo v súboji s lídrom na víťazstvo ani len nepomyslí. Tak to bolo aj v sobotňajšom stretnutí so Slovanom Bratislava. Bez toho, aby sa Delta čo len trochu vyšťavila, vyhrala presvedčivo 130:47. Bodovo sa presadili aj hráčky, ktoré povedzme v Eurolige na ihrisku ani tak veľa času netrávia. Aj pivotka Anna Jurčenková(na snímke s loptou). Zaznamenala 14 bodov. Po súboji sme sa jej opýtali:

Zápasy ako aj tento so Slovanom sú pre vás len bodovou naháňačkou. V domácej súťaži vás súperi nepreveria...

- Slovenská extraliga vyzerá dosť biedne. Ale tak trochu nám aj vyhovuje, že tieto stretnutia sú ľahké, lebo v Európskej lige máme dosť ťažké zápasy. Víkend nás drží v zápasovom tempe, ale zároveň neodčerpáva sily.

Nestáva sa bežne, aby do každej štvrtiny nastupovala iná päťka, ale na priebeh stretnutia to vplyv nemá...

- Takéto striedanie je bežné skôr v iných športoch. Tréner však chce, aby sme si zahrali všetky a myslím, že nám to vyhovuje.

Aj pred duelom s belasými ste mali stanovenú "normu". Neinkasovať viac ako 50 bodov a pokoriť 130- bodovú hranicu. Vyšlo to takmer na chlp...

- Cieľ sme splnili. Je síce pravda, že len tak tak, no podarilo sa.

Vraj bola v hre aj špeciálna finančná motivácia. Tá vás nelákala?

- Museli by sme vyhrať rozdielom sto bodov, tak to vraj povedal Ivan Benninghaus. Ale vlastne ani neviem, čo malo byť za to.

Dalo sa vyhrať ešte výraznejšie, no trebárs v tretej štvrtine ste pri zakončení mu nechali súperovi viac priestoru. Prečo?

- No tam nám to trochu ušlo, dali nám veľa bodov. Na chvíľu nám akoby došli sily, potom sme sa ale pozbierali.

Nedá porovnať trénovanosť Slovana a Delty. Naviac súper mohol točiť len sedem hráčok...

- My sme však mali za sebou náročný štvrtkový zápas v Pécsi. Jasné, že nie všetky hráčky majú byť právo unavené rovnako, no jednoducho v tretej štvrtine tam bol z našej strany menší skrat.

Celkom iný zápas vás čaká v stredu, veď porovnaní s Euroligou sú extraligové vystúpenia akoby z inej planéty...

- V stredu s Trutnovom to bude o niečom inom. Tam sa musíme vrátiť do euroligovej reality. Bude potrebné prepnúť na iný rýchlostný stupeň, lebo v tejto súťaži zo seba musíme vydolovať aj skryté rezervy.

Dokážete sa už naplno odviazať aj pred vlastným publikom? Vo Valencii a v Pécsi ste totiž ukázali oveľa viac ako doma.

- Ja verím, že v stredu nám to už vyjde. Už je načase pretrhnúť šnúru prehier. Štyri po sebe, myslím, že to stačilo.

Desaťtisíc od Beninninghausa sa nedelilo

Motivácia basketbalistiek Delty I.C.P. v súbojoch ako ten sobotňajší, to môže byť do istej miery problém. Aby sa Košičanky mali aj za jasného stavu dôvod šarpať rozhodol sa manažér a vedúci družstva Ivan Benninghaus "vypísať" špeciálnu prémiu. "Povedal som im, že ak zvíťazia aspoň stobodovým rozdielom, tak sa bude deliť zvláštna odmena," priznal I. Benninghaus. O sume nechcel hovoriť, no podarilo sa nám zistiť, že do pľacu dal desaťtisíc korún. Nakoniec ich však ušetril, lebo Delta zdolala Slovan "len" o 83 bodov. (tt)

Smithová "odpísala" dosku

Extraligové stretnutie medzi basketbalistkami Delty I.C.P. a Slovanom sa začalo neskôr. Pýtate sa prečo? Počas rozcvičky totiž z ničoho nič "odišla" sklenená tabuľa na koši na ktorom sa zahrievali Košičanky. Zvyčajne dosky praskajú po mužských smečoch, tentoraz stačil aj obyčajný strelecký pokus Američanky Jennifer Smithovej. Výmena zabrala istý čas a to našťastie priamo v športovej hale bola v talóne náhradná tabuľa. Lebo v Košiciach sa už v minulosti stalo, že ju museli priniesť z inej telocvične.

Súvisiace články