Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jurčenková: Noha v pohode funguje

Sportnet|Publikované 27. máj 2009 o 22:00

Basketbalistky Slovenska čakajú v príprave na ME ďalšie zápasové testy. Proti Bulharsku a Izraelu by už mala nastúpiť aj pivotka Maximy Broker Anna Jurčenková.KOŠICE. Slovenky vstúpia do bojov na európskom šampionáte v Lotyšsku 7. júna duelom proti Ukrajine. Dnes a zajtra si otestujú svoju výkonnosť v Nitre proti Bulharsku, v nedeľu na rovnakom mieste absolvujú už generálku na ME proti Izraelu.

Zaberá ako ostatné

Naše reprezentantky majú za sebou už tri prípravné stretnutia v Grécku, ktoré však vynechala pivotka Anna Jurčenková. Hráčka majstrovskej Maximy Broker totiž v závere extraligovej sezóny laborovala po operácii päty a nestihla ani finálovú sériu. Už však trénuje naplno. "Chvalabohu, noha v pohode funguje, takže na tréningu nemám žiadne výnimky. Zaberám tak ako ostatné dievčatá. Pri trénovaní ma päta neobmedzuje. Trošku cítim bolesť potom, po tréningu, ale to sa upokojí," teší sa z výrazného progresu jej zdravotného stavu Anna Jurčenková.

Dostáva sa do toho

Po trojmesačnom zápasovom pôste, ktorým si kvôli zraneniu musela prejsť, sa Jurčenková na prípravné súboje proti Bulharsku a Izraelu už teší. Aj keď po dlhom výpadku ešte nie je v stopercentnej pohode. "Jasné, že nejaké extra to ešte nie je, ale dostávam sa do toho. Uvidíme, čo ukážu tieto zápasy, ale naozaj sa na nich po tej pauze už teším."

Ešte dve vypadnú

Reprezentácia prešla v príprave na majstrovstvá už dvojnásobným zoštíhľovaním širšieho kádra. Pri prvom vypadli Grešnerová a Lukačovičová, pri druhom sa trénerka Chatmanová rozhodla poďakovať sa Fabiánovej a Oravcovej. Nebála sa aj rodáčka z Prešova, že i vzhľadom na jej dlhý výpadok by aj jej meno mohlo figurovať medzi tými smutnými? "Človek sa v takýchto prípadoch musí báť stále, ale ja som dúfala, že ostanem." Účasťou na ME si však ešte ani teraz nemôže byť stopercentne istá, pretože zo súčasnej štrnástky sa do konečnej nominácie vmestí len dvanásť hráčok. A navyše, je jasné, že minimálne jedna vyradená bude pivotka, keďže tých je momentálne vo výbere pretlak.

Kto by nechcel...

Definitívnu dvanástku pre šampionát určí trénerka až v nedeľu po spomínanej trojici stretnutí. "Všetky si uvedomujeme, že ešte dve dievčatá musia odísť, takže určitú dávku napätia cítiť," pripúšťa mladá pivotka. Určite by pre ňu bolo veľkým sklamaním, keby do Lotyšska nešla, veď absolvovala aj kvalifikáciu a aj termín operácie nohy naplánovala tak, aby sa stihla dať dokopy ešte pred šampionátom. "Účasť na majstrovstvách bol mojím cieľom, ktorému som sa snažila všetko podriadiť. Veď kto by na takéto podujatie nechcel... Ak to však náhodou nevyjde, život beží ďalej," dodala A. Jurčenková, ktorá však má rozhodne všetky predpoklady ostať v kádri pre ME. Pravda, ak nenastanú nejaké neželané zdravotné komplikácie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.