Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Jurča nominovali z hľadiska perspektívy, u Rišku zavážil titul

TASR|18. júl 2004 o 12:20

Bratislava 18. júla (TASR) - Slovenskú cestnú cyklistiku bude na OH 2004 v Aténach reprezentovať dvojica Matej Jurčo, Martin Riška. Otázka zloženia tímu ...

Bratislava 18. júla (TASR) - Slovenskú cestnú cyklistiku bude na OH 2004 v Aténach reprezentovať dvojica Matej Jurčo, Martin Riška. Otázka zloženia tímu bola pri procese schvaľovania nominácie na pôde Slovenského olympijského výboru predmetom diskusie, podľa šéfa štábu SOV pre Atény Vladimíra Millera u Jurča zavážila perspektivita a u Rišku úspešná obhajoba majstrovského titulu.

"Na vlaňajších svetovom šampionáte B-kategórie vo švajčiarskom Aigle získalo Slovensko dve miestenky do Atén a napokon sme rozhodli, že na olympiádu pocestujú Jurčo a Riška. Jurčo síce skončil na vlaňajšom béčku sedemásty, no v jeho prípade sme vsadili na to, že ide o mladého a perspektívneho cyklistu. Vybral si ho profesionálny tím De Nardi, ktorý patrí medzi špičkové profesionálne tímy. Sme presvedčení, že ak si niekoho vybrali, tak to ho majú obrazne povedané preklepaného zo zdravotného, fyziologického i psychologického hľadiska. Zrejme neinvestovali do niekoho, kto nie je veľmi perspektívny. Matej Jurčo navyše patrí medzi svetlé javy súčasnej mládežníckej športovej reprezentácie, je to minuloročný víťaz Svetového pohára a dali sme mu príležitosť najmä z hľadiska určitej perspektívy," povedal Miller.

U Martina Rišku rozhodlo to, že sa stal na spoločnom šampionáte slovenských a českých cyklistov v Brne po tretí raz za sebou majstrom republiky v cestných pretekoch jednotlivcov. "Martin sa veľmi výrazným spôsobom prezentoval na spoločnom šampionáte cyklistov z Čiech a Slovenska. Je to navyše jeden z pretekárov, ktorý vlani zásluhou desiateho miesta vybojoval miestenku, čiže má aj morálne právo, aby sa zúčastnil na olympijských hrách. Minulý rok utrpel veľmi ťažké zranenie, z ktorého sa veľmi rýchlo vystrábil a naozaj svojou vôľou a prístupom k tréningovému procesu dokázal, že to miesto si zaslúži," dodal šéf slovenskej výpravy v Aténach.

la /k dispozícii sú zvukové záznamy/

Súvisiace články