Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jurákovci skončili na majstrovstvách Slovenska bronzoví

Súrodenecká dvojica. V Trnave vybojovala dva bronzové kovy. (Autor: ŠKM)
Richard Hudeček|Publikované 15. dec 2016 o 23:00

Mestská športová hala v Trnave hostila karatistov.

STARÁ ĽUBOVŇA. Mestská športová hala v Trnave hostila v sobotu 3. decembra karatistov, ktorí prišli bojovať o tituly majstrov Slovenska v kategóriách juniorov, kadetov a mladších dorastencov.

Na tento turnaj nastúpilo na základe predchádzajúcej nominácie 353 pretekárov z 57 klubov Slovenska.

Štyria statoční

Choroby a zranenia mali za následok, že do Trnavy vycestovala iba štvorica pretekárov ŠKM-KK Stará Ľubovňa, no napriek tomu sa nevrátili naprázdno.

Všetci štyria štartovali v zápase kumite a ako prvá nastúpila Michaela Dufalová v kategórii mladšie kadetky nad 50 kg.

„Tá výhru z 1. kola nedokázala v 2. kole zopakovať a do následnej repasáže nepostúpila. Nedarilo sa ani kadetke Gabriele Kormanikovej v kategórii do 54 kg, ktorej sa rovnako nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov. O čosi lepšie sa darilo Adamovi Jurákovi, ktorý počas eliminačných bojov prehral až zápas o finále, v repasáži už prehru nepripustil a z Trnavy si odniesol cenný bronz,“ povedal hlavný tréner ŠKM-KK Stará Ľubovňa František Vorobeľ.

Ako cez kopirák mal priebeh turnaja aj pre Adamovu sestru Dianu Jurákovú. Aj ona si v kategórii juniorky do 59 kg vybojovala majstrovský bronz.

Z výsledkov: 3. miesto – Jurák Adam – Kumite kadeti 14-15 rokov do 63 kg, 3. miesto – Juráková Diana – Kumite juniorky 16-17 rokov do 59 kg.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.