Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Juraj Dancsák velí udržať pozíciu lídra

Sportnet|Publikované 24. sep 2013 o 22:00

V 1. hokejovej lige sú po štyroch kolách v čele Bemaco HC 46 Bardejov a Dukla Senica bez straty bodu.

Šarišania majú skóre 20:3, v troch zápasoch dali po štyri góly a doma s Piešťanmi vyhrali rozdielom triedy 8:0. Tento týždeň zohrajú doma dve stretnutia, dnes proti Topoľčanom a v piatok zaujme tradičné východniarske derby s Michalovcami, v oboch prípadoch od 17.30 hod.

BARDEJOV. Trénerovi Jánovi Vodilovi sa darí vyšperkovať káder, ktorý by mal hrať o postup do najvyššej súťaže, aj keď ešte nie všetko je podľa predstáv. Je tu tradičná, obojstranne prospešná spolupráca s HC Košice, no aj kvalitné podmienky v domácej aréne.

Zdravá konkurencia

Kapitán mužstva 30-ročný Juraj Dancsák si dres Bardejova oblieka už tretí rok, no tentoraz sa mu to najviac pozdáva, že postup by sa mal vydariť: „Aj keď sme si doteraz dokázali poradiť s papierovo slabšími súpermi, nenechávame nič na náhodu. Trošku sme sa potrápili v Spišskej Novej Vsi, kde sme vyhrali 4:1 až v záverečnej tretine, keď sme hrali na tri päťky. Páči sa mi, že je tu konkurencia dvadsať hráčov, kto nebude hrať celý zápas, tak bude sedieť, tento moment predurčuje výsledok.”

Dancsák v každom stretnutí dal gól a pripísal si aj dve asistencie, s céčkom na drese patrí k lídrom mužstva: „Takých je nás tu viac. Doterajšie kanadské body ma tešia, no pre mňa je dôležité, aby sme vyhrávali ako tím.”

Domáce publikum

Pred najbližšími dvomi stretnutia kapitán Bemaca sa teší na vystúpenie pred domácim publikom, ktoré je pre neho hnacím motorom: „Neviem, v akom zložení nastúpia Topoľčany, no dali štrnásť gólov. S Michalovcami sme hrali v príprave, vieme o ich sile, no bude to derby nabité emóciami, či už na hráčskej, alebo v diváckej časti. Máme výborný útok, obranu a dvoch brankárov. Zatiaľ sme dostali len tri góly a pomaly dávame päť gólov na zápas, verím, že to tak vydrží. V čele tabuľky chceme byť nielen po týchto zápasoch, ale aj po skončení sezóny. Určite zaujímavý súboj až do konca bude so Senicou o prvú priečku.”

Nováčikom v kádri Bemaca je odchovanec košického hokeja, 21-ročný Dominik Šimčák, ktorý má v útočnej formácii na krídlach Ondreja Gmittera a Marcela Baláža: „Sú to dobrí korčuliari, odohrali podstatne viac ťažkých zápasov, ja som druhý rok medzi mužmi. V príprave sme dávali góly a teraz sa akosi nevieme presadiť. Verím, že sa chytíme a bude to lepšie aj pri troške šťastia.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.