Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Juniorky vyhrali prvý zápas v tejto sezóne

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Prvá volejbalová liga pokračovala ďalšími kolami. Muži vyhrali iba sety, juniorky vyhrali aj svoj prvý zápas v tejto

sezóne.

Výsledky, I. liga, juniorky - 3. kolo: VK Spišská Nová Ves MŠK Sokol Vranov nad Topľou 1:3 a 3:2.

Juniorky privítali súperky z Vranova, s ktorými už sedem sezón neprehrali. Výkon prvého zápasu však nenasvedcoval tomuto faktu a prvé dva sety boli jasnou záležitostou hostí. Potom dievcatá pridali na koncentrácii a dosiahli prvý vítazný set v lige. To však bolo všetko až do tretieho setu druhého zápasu. Tam konecne preukázali bojovného a kolektívneho ducha a zlepšenou hrou vo všetkých cinnostiach dosiahli nielen zvrat v zápase, aj svoje prvé vítazstvo.

Základná zostava: Hudzíková, Fabiniová, Falisová, Lovasová, Oravcová, Kubíková, striedali: Ogurcáková,

Trénerka Fabianová po zápasoch povedala: Teší ma vyhratý zápas, ale jedným dychom dodávam, že pri koncentrovanej hre a výkone sme mohli mat oba body aj za prvý zápas. Dievcatá si musia uvedomit, že jedine kolektívnym výkonom nieco dokážu. V súcasnosti nemáme v družstve osobnost, ktorá by potiahla všetky ostatné hrácky.

Výsledky, I. liga, muži 2. kolo: VK Lovinit Lovinobana VK Spišská Nová Ves 0:3 a 2:3. Prvý raz v tejto sezóne cestovali muži von avšak doniesli si z Lovinobane iba dva vyhraté sety. Zacali pomerne dobre, ale nevýrazne, co sa prejavilo najmä v koncovkách setov. Prvý zápas bol jasne v réžii domácich hrácov. V druhom zápase sa naši chlapci zacali ukazovat s takou hrou, akú chceme vidiet a dostali sústredeným útokom súpera pod tlak. Rozhodol piaty set, v ktorom Spišiaci prehrali 15:13 a celý zápas 3:2 na sety. Takže na prvý vítazný zápas si budú musiet ešte pockat.

Základná zostava: Roško, Jurco, Kušnirák, Podhorány, Vartovník, Duriško, libero: Bréda, striedali: Žigraj a Németh

Hrajúci tréner Kušnirák po zápasoch povedal: Škoda minimálne jedného zápasu, pretože 5. set, to je vždy lotéria. Som ale rád, že sme hrali už deviati, takže sa dalo prestriedat. Prvý raz nastúpili za SNV aj Németh a Bréda. I napriek prehrám chcem chlapcov za predvedený výkon pochválit, pretože oproti minulému kolu mala naša hra jednoznacne lepší charakter. Chce to už len vyhrat nejaký zápas. Verím že teraz s Bardejovom sa to už podarí.

Na budúci týžden 26. októbra 2002 hrajú juniorky i muži doma

v športovej hale. Juniorky o 9.00 hod. hostia Liptovský Hrádok a o 11.00 hod. muži majú za súpera hrácov z Bardejova.