Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Juniorky nestačili na lídra súťaže, muži bodovali len v jednom stretnutí

Sportnet|Publikované 24. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Volejbalová 1.liga mala na programe ďalšie kolo. Muži hostili doma Revúcu a juniorky cestovali k horúcemu favoritovi do Žiaru nad

Hronom.

Výsledok, I. liga, juniorky - 8. kolo: TJ ZSNP Žiar nad Hronom - VK Spišská Nová Ves 3:1 a 3:1.

Žiar nad Hronom je lídrom súťaže a bezpečne vedie v tabuľke. Spišiačky cestovali na zápas bez jednej z hlavných opôr družstva - smečiarky a kapitánky Katky Lovasovej. Tým bol výsledok stanovený takmer vopred, takže je celkom sympatické, že "vydolovali" od Žiaraniek v každom zápase aspoň jeden set.

Základná zostava: Falisová, Hudzíková, Kručková, Fabiniová, Kubíková, Ogurčáková, striedala: Nováková.

Trénerka Eva Fabianová po zápase povedala: "Nečakala som žiaden veľký výsledok, pretože bez Kety Lovasovej sme na smečiarskom poste nejakú veľkú šancu nemali, ale som rada, že dievčatá zabrali a vyhrali aspoň po jednom sete. Treba si skúsiť aj takéto situácie, keď nie je káder kompletný. Ináč volejbal ma veľmi nenadchol, pretože súperky mali jasnú prevahu. Ideme však ďalej."

8. D. Kubín 16 2 14 15:4218

Výsledok, I. liga, muži - 7. kolo: VK Spišská Nová Ves - AVK Magnezit Revúca 3:2 a 0:3.

Tradičný rival z Revúcej pricestoval v silnej zostave a starosti robil najmä ich smečiar Majerčík. Domáci odohrali veľmi dobrý prvý zápas, ktorý zvládli hlavne psychicky. Prehrávali v ňom už 2:1 na sety a vo štvrtom sete 19:14 na body. Napriek tomu dokázali vyhrať tento set a potom aj piaty set, čím vyhrali celý zápas 3:2 na sety. Smečiari potiahli družstvo a prejavil sa aj kolektívny duch. Druhý zápas už bol vcelku jednoznačný pre Revúčanov, pretože sa zranil Majo Vartovník a naši hráči pôsobili celkom opačne ako v prvom.

Základná zostava: Roško, Ďuriško, Kušnirák, Jurčo, Vartovník, Németh, libero: Bréda, striedal: Žigraj

Kapitán Rasťo Kušnirák po stretnutí povedal: "Prvý zápas nás presvedčil o tom že vieme a my sme to ukázali súperom i divákom. Veľmi platným signálom bol rýchlik stredom s Maťom Jurčom, ale chcem pochváliť všetkých hráčov. Druhý zápas by som skomentoval len jedným slovom - odovzdanosť ".

9. Bardejov 12 0 12 1:36 12

Juniorky i muži hrajú na budúci týždeň doma v športovej hale.

Začínajú muži, ktorí už o 9.00 hod. hostia Martin, po nich o 11.00 hod. hrajú juniorky s Dolným Kubínom.