Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Juniorka Tatrana si domácu rozlúčku skomplikovala

Aj Peter Katona (vľavo) mal podiel na víťazstve juniorov Tatrana. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 6. nov 2012 o 23:00

Domáca rozlúčka juniorom Tatrana Prešov uplynulý víkend vyšla podľa predpokladov, hoci víťazstvo 2:1 nad Moldavou sa zrodilo po namáhavom a úpornom boji.

Aj dianie v III. futbalovej lige už pomaly napĺňa svoj tohtoročný jesenný scenár. Chýli sa k záveru prvej časti a tak sa účastníci snažia nahonobiť ešte čo najviac bodov, aby mali spokojnejší život počas súťažnej prestávky.

PREŠOV. Pritom sa ani nezdalo, že by to mohla byť taká šichta.

Zvlášť od 40. minúty, keď hosťujúci stopér Kováč dostal druhú žltú kartu (tú prvú inkasoval za faul zozadu) a následnej červenej po dotyku svojej ruky s loptou v situácii, keď sa Bernardo už-už mohol rútiť sám na bránu.

„Nie je jednouché hrať „presilovku“, ak súper zabetónuje svoju polovicu ihriska. Navyše vyčkával na svoje príležitosti a naše zaváhania, aby sa mohol vyhrnúť do brejku,“ konštatoval domáci stredopoliar Peter Katona.

Jedna kontra Moldavčanom vyšla v čase, keď domáci viedli už 2:0 a zdalo sa, že neohrozene kráčajú za víťazstvom.

„Akonáhle súper znížil na rozdiel gólu, začali sme sa obávať o výsledok až do konca merania síl. “

To, že sa hostitelia znezrady začali klepať, si spôsobili i sami. Keby efektívnejšie využili svoju hernú aktivitu i kontrolu nad loptou a ráznejšie aj presnejšie si počínali v príležitostiach, do ktorých sa dostali, mohlo sa to obísť bez nerváku.

„Boli sme však futbalovejší ako súper a zaslúžene sme získali tri body.“

Hostia sa nevzdávali

Našťastie domáci dobre zvládli prvú dvadsaťminútovku druhého polčasu, keď dva razy udreli. Oba zásahy sa zrodili po rohových kopoch. Prsty v gólovom zúročení štandardiek mal i Katona.

„Najprv som narýchlo po výmene lopty s Boljevičom rozohral rohový kop a odcentroval na Kačalu, ktorý skóroval.“

Hostia, ktorí majú vo svojom strede tiež skúsených hráčov, sa ale nevzdávali a potvrdili, že pozícia v tabuľke, ktorá je lepšia než umiestnenie Prešovčanov, nie je náhodná.

„Škoda, že sme sa nevyvarovali chybnej rozohrávky. Hostia to okamžite premenili na kontru, po ktorej sa strelecky presadili.“

Potom domáci mysleli na to, aby tesný náskok udržali, hostia sa zase nemienili zmieriť s porážkou.

„V závere nás podržal brankár Plánička, ktorý šikovne vybehol na roh šestnástky, no stŕpli sme, aby nebola z toho penalta,“ riekol Peter Katona, ktorý v tomto ročníku za juniorov odohral len málo stretnutí.

Inak, duel sa uskutočnil na umelej tráve, takže futbalisti si museli zvykať na iný povrch. Hlavná vec, že Tatran vyhral druhý zápas po sebe a vylepšil si svoju bilanciu.

„Veríme, že aj na záver v Lučenci znovu nezakolíšeme a vylepšíme si zase náladu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.