Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Juniorka Tatrana sa chce zostupu vyhnúť

Poďakovanie. Vyslúžil si ho aj Kamenčík (vľavo), ktorý strelil jeden z gólov juniorov Prešova. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 4. jún 2013 o 22:00

Z ohrozených relatívne presvedčivo dominovali akurát juniori Tatrana Prešov vo východoslovenskom derby s Vranovom.

V uplynulom kole III. futbalovej ligy z ohrozených tímov relatívne presvedčivo dominovali akurát juniori Tatrana Prešov vo východoslovenskom derby s Vranovom.

PREŠOV. Po tom, čo sa pred vyše týždňom nezachránilo áčko v Corgoň lige, sa pozornosť ešte viac sústredila na rezervu, ktorej tiež začal vyzváňať umieračik.

Lenže ešte nič nie je stratené a jeho osudový zvuk mienia aktéri umlčať.

„Situácia sa vyvinula tak, že v tomto ročníku musíme bojovať o existenciu na dvoch frontoch,“ poznamenal Radoslav Augustín, jeden z pendlujúcich jednotlivcov prvého tímu, čo vypomáhajú béčku.

Hoci ho plný zisk tešil, predsa smutne konštatoval, že toto kolo nič nevyriešilo vzhľadom na niektoré výsledky rovnako ohrozených konkurentov.

Tréner Milan Lalkovič pred duelom so susedmi priznal, že od výsledku sa bude všeličo odvíjať a predpokladal, že pokiaľ chcú jeho zverenci nosiť treťoligové kopačky aj naďalej, musia vydolovať plný zisk v troch súbojoch.

Jednu tretinu z toho plánu majú za sebou. „Vždy treba ísť na víťazstvo bez ohľadu na to, či sme prví, v strede pelotónu alebo poslední. Takže to nie je pre nás žiadna novinka,“ poznamenal Augustín k tomu, ako vníma stanovenú úlohu.

Chcú si napraviť chuť

Podľa tohto hráča ani za nepriaznivého stavu nebol dôvod na paniku. A to napriek tomu, že hostia sa rýchle ujali vedenia a dokázali odpovedať i na vyrovnávajúci zásah Kačalu, keď skórovali z penalty.

„Bol to taký priestupok, ktorý by sa zrejme v strede ihriska nepískal, ale v šestnástke je to iné. Celkovo sme hrali v prvom polčase dobre, mali sme možnosti, strieľali sme. Aj hostia si počínali zdatne, sympaticky, šikovne, kombinačne. Prevýšili sme ich však vo všetkých činnostiach, doplatili sme však na zaváhania. Bolo ale len otázkou času, kedy to otočíme.“

Domáci nepoľavili, stále búšili do rivala a často zakončovali. Logickým vyústením aktivity boli zásahy Kamenčíka a Augustína, no ani to nezlomilo rivala. Počínal si odhodlane aj naďalej.

Až štvrtý gól Bernarda uzemnil definitívne Vranovčanov. Pre hostiteľov bolo dôležité aj to, že sa chytili konečne v koncovke a viackrát dokázali poslať loptu do siete. „Streleckých možností bolo neúrekom a vyplatilo sa nám to.“

K úspechu domácich prispelo aj nastúpenie viacerých áčkarov. Hoci káder, čo opustil elitu, má už dovolenku, niektorí jednotlivci po dohovore s trénerom i vzájomnej dohode zostali k dispozícii, trénujú s juniormi a pokúsia sa pomôcť pri záchranárskych prácach.

Určite to aj vítajú vzhľadom na menšie vyťaženie v áčku. Zároveň to berú aj ako možnosť na návrat do pôvodnej formy po zranení.

„Táto súťaž je na to ideálna a navyše nám ide o veľa. Keby sme boli niekde v strede pelotónu, tak to nikto nešpičkuje, ale aktuálne je to vyhrotené a žiadajú sa stopercentné výkony. Je dôležité, že sa o niečo hrá a futbal má tak svoju príťažlivosť,“ dodal Radoslav Augustín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.