Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Juniori výkonom sklamali

Sportnet|Publikované 30. nov 2007 o 23:00

HOKEJOVÉ TRIEDY VYHRALI VŠETKY ZÁPASYSPIŠSKÁ NOVÁ VESFanúšikovia mládežníckeho hokeja očakávali víťazstvo juniorov s Nitrou. Nestalo sa tak

HOKEJOVÉ TRIEDY VYHRALI VŠETKY ZÁPASY

SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Fanúšikovia mládežníckeho hokeja očakávali víťazstvo juniorov s Nitrou. Nestalo sa tak napriek tomu, že mali dobre rozohraný zápas, ktorý nakoniec prehrali. Extraligoví dorastenci Kežmarku nesplnili očakávanie domácich funkcionárov, pretože s Nitrou nezískali ani bod a s poslednými Topoľčanmi vyhrali iba po predĺžení. V 1. lige dorastu sa očakával tvrdší odpor Prešova i Humenného. Domáci chlapci podali zodpovedný výkon a získali plný počet bodov. Športové hokejové triedy od 6.-8. ročníka svoje zápasy doma i vonku s Kežmarkom vyhrali a s Bardejovom si poradili aj prípravkári.

Extraligoví juniori privítajú v sobotu doma Poprad a v stredu cestujú do Zvolena, extraligoví dorastenci Kežmarku cestujú cez víkend na Slovan a do Ružinova, chlapci 1. ligy budú hrať doma s Breznom a Ružomberkom a športové hokejové triedy sa stretnú so súpermi Prešova

Ženy privítajú doma súperky z Popradu.

Extraliga juniorov

Výsledky: Spišská Nová Ves - Nitra 4:7 (4:2,0:3,0:2), Hübler 2, Farkašovský, Leskovjanský. Žilina - Spišská Nová Ves 2:5 (0:3,2:0,0:2), Dulák ml.2, Hamrák, Zelený, Vojtuš.

Michal Teplica - tréner Spišskej Novej Vsi : " Dobre rozohratý zápas sme individuálnymi hrubými chybami v druhej tretine pokazili, prehrali sme ju tri nula. V poslednej tretine sme sa snažili vyrovnať, ale sa nám to nepodarilo, lebo chlapci veľa kombinovali a málo strieľali. Výsledok je pre nás krutý , nezodpovedal priebehu hry.

V zápase v Žiline som spokojný len s výsledkom a troma bodmi. Bolo to veľmi slabé stretnutie, my sme hrali slabo, a domáci ešte horšie. Chýbal pohyb, nasadenie, korčuľovanie."

Extraliga dorastu

Výsledky: Kežmarok/Sp. Nová Ves - Nitra 0:3 (0:3,0:0,0:0), Kežmarok/Sp. Nová Ves - Topoľčany 3:2x (1:0,0:1,1:1,1:0), Oravec 2, Kovalík.

Ľubo Jetš - asistent trénera Kežmarku/Sp. Novej Vsi:

"Zápas s Nitrou chlapci začali veľmi vlažne a Nitra našu nepozornosť v obrane potrestala tromi gólmi za desať minút prvej tretiny. Po dohovore v kabíne sa hra zlepšila, dostávali sme sa aj do šancí, ktoré sme však nepremenili. Kto nedá gól nemôže zápas vyhrať. Druhý zápas s Topoľčanmi napriek tomu, že súper je na poslednom mieste tabuľky predviedol solídny hokej.Topoľčanci dobre korčuľovali a v prvých desiatich minútach sa ľahko dostávali do šancí. Nedarilo sa nám v koncovke. Obidve mužstvá boli veľa trestané, hra bola rozháraná na presilovky a oslabenia. Topoľčany v závere využili presilovku a tým skóre vyrovnali. Nevyužili sme presilovku o dvoch hráčov v riadnom hracom čase, ale v predĺžení Oravec v hre štyroch proti štyrom úspešne zakončil a tým sme získali dva body."

1. liga dorastu

Výsledky: Spišská Nová Ves - Prešov 7:1 (2:0,3:1,2:0), Ihnaťo 3, Krempaský 2, Smolen, Huňady. Spišská Nová Ves - Humenné 8:2 (2:1,3:0,3:1), Ihnaťo 2, Džerenga, Wesselenyi, Huňady, Krempaský, Rapač, Celar.

Jozef Zavacký - tréner Spišskej Novej Vsi:

"V prvom zápase s Prešovom sme vyhrali vďaka lepšiemu výkonu našich útočníkov. Na strely bol lepší súper. Výrazne v zápase vynikala naša druhá päťka, ktorá dala šesť gólov. Vďaka nej sme tento zápas vyhrali. S Humenným bol taký vlažný hokej, svižných bolo len prvých desať minút. Súper znížil na 2:1, potom sme sa trošku potrápili, dali sme dva góly v druhej tretine a potom sme zápas len dohrávali."

Športové hokejové triedy

Výsledky, starší žiaci: Kežmarok A - Spišská Nová Ves A 2:7 (1:2,1:2,0:3), Krempaský 2, Klinga 2, Džerenga, Ihnaťo, Hamrák.

Ján Bednár - tréner Spišskej Novej Vsi (9. ŠHT):

"Súper od začiatku dôsledne bránil. Ťažko sa nám presadzovalo, ale naša útočná aktivita priniesla zaslúžené víťazstvo. Domáci v závere zápasu namiesto skorigovania výsledku sa zamerali na nečisté osobné súboje."

Spišská Nová Ves B - Kežmarok B 6:3 (2:1,2:1,2:1), Laškody 2, Koczka 2,

Petruľák, Muránsky.

Mladší žiaci: Kežmarok A - Spišská Nová Ves A 2:3 (1:1,0:1,1:1), Filip, Hrubizna, Molčan.

Spišská Nová Ves B - Kežmarok B 11:1 (3:1,4:0,4:0), Horváth 6, Hamráček 2, Kunzo, Chmeľ, Lesňak.

František Gonda- tréner Spišskej Novej Vsi (6. ŠHT):

"Presadili sme sa útočným hokejom a technickou hrou. S hrou chlapcov sme spokojní. Naše víťazstvo bolo zaslúžené."

Prípravka

Starší žiaci: Spišská Nová Ves A - Bardejov A 21:0 (6:0,9:0,6:0), Ludányi 6, Polomský 3, Ondov 3, Karaffa 2, Jánoš 2, Kacvinský, Knižka , Kavalec, Volčko, Lučanský.

Mladší žiaci : Spišská Nová Ves B - Bardejov B 14:10 (6:4), Saxa 4, Theis 2, Marek 2, Muránsky, Kristian, Tomšík, Makula, Hauswirth, Horváth.

Peter Potenga - tréner prípraviek:

"Som rád, že sme so súperom z Bardejova vyhrali a náš brankár Hudáček nedostal v zápase gól. Postupne forma chlapcov stúpa, vedia si už nahrať a zlepšujú kombinačnú hru. Štvrtáci po sérii prehier konečne vyhrali. Hrali sme aj s tretiakmi, ktorí ešte len s hokejom začínajú. Vo štvrtom ročníku už máme 21 chlapcov, keď pred sezónou bolo 11."