Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Juniori VK PU vyhrali základnú časť ligy

Sportnet|Publikované 17. dec 2002 o 23:00

Prešov - Počas uplynulého víkendu sa skončila základná časť východnej skupiny I. ligy vo volejbale juniorov. Hralo v nej sedem tímov, pričom prvé tri

si zabezpečili účasť v nadstavbovej časti, kde sa stretnú s trojicou najlepších tímov základnej skupiny západ v boji o postup na majstrovstvá Slovenska. Na záverečný turnaj sa kvalifikujú štyri najúspešnejšie družstvá z nadstavby, pričom súpermi východniarov budú Púchov, Inter Bratislava a Žilina.

Víťazmi východnej skupiny sa stali napokon juniori VK PU Prešov, ktorí mali v konečnom účtovaní pri rovnosti bodov lešé pomer setov, než druhý Pienstav Stará Ľubovňa. Trojicu postupujúcich doplnil Chemes Humenné.

"Pred sezónou sme si postavili cieľ, podľa ktorého sme mali skončiť do tretieho miesta v základnej časti a prebojovať sa do nadstavby. Vychádzali sme aj z toho, že sme súťaž juniorov hrali prevažne s kádrom, ktorý má kadetský, či žiacky vek. Dával som šancu týmto chlapcom, podľa potreby si zahrali aj tí skúsenejší, ktorí sú v širšom kádri mužov. Napriek tomu sa na nám podarilo našu skupinu vyhrať, s čím som, pochopiteľne, spokojný. Súťaž nebola kvalitatívne na vysokej úrovni, dobre sme si zahrali prakticky len s Humenným a Starou Ľubovňou, ktorá bola pre mňa najväčším prekvapením a dokázala za sebou nechať aj favorizovaných Humenčanov," hodnotil tréner juniorov VK PU Michal Kudla.

Podľa jeho slov budú boje v nadstavbovej časti, ktorá sa začne 18. januára, veľmi ťažké, lebo tímy zo západej skupiny sú kvalitné, hrali v lepšej konkurencii. "Nebude jednoduché dostať pod seba dva tímy, radi by sme však skončili do štvrtého miesta a prebojovali sa na majstrovstvá Slovenska. Môžeme rátať s tým, že v tímoch, s ktorými budeme hrať, sa stretneme aj s hráčmi so skúsenosťami z extraligy. Napriek tomu, stalo sa už takmer tradíciou, že na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska nechýbame a nechceme to porušiť ani tento rok."

Hoci úspechy v mládežníckych kategóriách vždy potešia, prvoradým cieľom je výchova hráčov pre mužské áčko a aj ich účinkovanie v reprezentáciách. V tomto smere sa majú Prešovčania skutočne čím pochváliť, veď v širšom kádri extraligového mužského tímu figuruje vekom ešte päť juniorov, či dokonca kadetov - S. Soták, Váhovský, Varchol, M. Sopko ml. a Varchola, pričom vekom tiež ešte junior Feňo hosťoval v prvoligovom mužskom tíme Svidníka. "Zastúpenie máme aj v kadetskej reprezentácii Slovenska. Do základnej šestky reprezentácie patria Maťo Sopko a Tomáš Varchol, ktorí sú v dvanásťčlennom výbere Slovenska pre januárovú kvalifikáciu na ME, ktorá sa bude hrať v Nitre. Reprezentáciu si vyskúšal aj talentovaný nahrávač Sabol," konštatoval M. Kudla.

Tabuľka po základnej časti:

1. Prešov2420463:1744

2. S. Ľubovňa2420462:1944

3. Humenné2419560:2243

-------------------------------------------

4. Dubová24101437:4934

5. Svidník 2471737:5731

6. Kežmarok2442018:6528

7. Vranov2442018:6628

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.